Ülo Toomsalu • 26. november 2003 kell 6:01

PM: Ragn-Sells teeb prügila koos omavalitsustega

Ragn-Sells lõi teisipäeval käed kohalike omavalitsustega ühisettevõtte Loode-Eesti Jäätmekäitluskeskuse rajamiseks, kus sorteeritaks ka ohtlikke jäätmeid.

Jäätmekäitluskompleks, kus keskendutakse prügi sorteerimisele, kuid võimaluse korral hakatakse seda ka ladestama, rajatakse kuni 40 kilomeetri kaugusele Tallinna kesklinnast läände. Täpne asukoht ei ole siiani aga veel selge, kirjutab Postimees.

Ragn-Sells lubab Jõelähtmes asuva Tallinna Prügilaga võrreldes 10-15 protsendi võrra madalamaid ladestushindu ning paneb põhirõhu just jäätmete sorteerimisele.

Esialgu on 11 kohaliku omavalitsuse osaluseks ettevõttes kokku vaid viis protsenti, kuid see annab ettevõttele lootust saada oma projektile rahalist abi ka ELi fondidest.

Ragn-Sellsi arendusdirektori Agu Remmelga sõnul loodetakse vähemalt 160 miljoni kroonisele projektile eurotuge poole ulatuses. Kui seda aga ei saada, on ettevõte valmis keskuse ka laenurahaga püsti panema.

Kuigi jäätmekeskuse asukoht ei ole veel selge, loodetakse see avada 2006.-2007. aastal. Ettevõtte soove ei kõiguta kuidagi ka Tallinna Prügila juhtkonna vastuseis, kuigi viimased ennustavad pärast konkureeriva prügila avamist mõlemale väga raskeid aegu.

Hetkel kuum