Marika Tomberg • 27. november 2003 kell 22:00

Võistlustantsijad Kristine Esko ja Eduard Korotin

Tants on meie jaoks elu ja suhtlemine, ütleb Eduard Korotin, sedasama kinnitab ka tema tantsupartner Kristine Esko. Nad on võistlustantsu esipaar, mitmekordsed ja absoluutsed Eesti meistrid, Euroopa karika võitjad kümnes tantsus, Euroopa paaride hulgas kümnes tantsus teisel ning maailmas kolmandal kohal. ?See ongi meie ala olnud, et suudame tantsida kõiki kümmet tantsu,? kinnitab Kristine ja lisab, et tema jaoks polegi koha saavutamine oluline. ?Konkreetne koht tantsuvõistlustel ei muuda minu elus midagi, lisab vaid juurde tähelepanu ja tuntust.?

?Väljapaistva koha saavutamine tantsuvõistlustel on oluline üldsusele märgi mahajätmiseks ja vajalik oma tantsuklubi töös,? leiab Kristine, kes annab tantsutunde 150 kasvandikule. ?Noorte jaoks on õpetajate tuntus oluline, see lisab neile enesekindlust ning süvendab kuuluvustunnet.

Võistlustantsuklubis Kreedo Dance on treenimas neli käesoleval aastal Eesti meistritiitli omandanud paari. Treeneri- ja õpilasetöö samaaegselt on päris keeruline, teavad Kristine ja Eduard, kes teevad treeneritööd seitse päeva nädalas. Nüüd on esipaar endale ka mõned assistendid koolitanud, kes järgivad oma õpetuses sarnast suunda. ?Mulle nii meeldib juhendada seltskonnatantsu huvilisi, see on nii põnev,? kirjeldab Eduard oma treeneritöö kogemusi ja ta isegi säravad silmad löövad veelgi rohkem särama. Klubis Kreedo Dance ei õpetata seltskonnatantsu kursuste vormis, vaid pidevalt. Võib alustada tantsimist millal tahes ja edasi käia aasta läbi. Kristine ja Eduard peavad oluliseks klubi positiivset õhkkonda, sest tantsukirega noored veedavad nende juures suure osa päevast. Seltskonnatantsude vastu on huvi kasvanud, väidab Kristine ja ta on kindel, et see kasvab veelgi, kuna mujal maailmas on seltskonnatants väga populaarne. ?Seltskonnatants pakub nii füüsilist koormust kui emotsioone korraga,? lisab Eduard, kes enne tantsu juurde tulekut mängis jalgpalli, kinnitades, et tunnetuslik aspekt on tantsides tõeliselt oluline.

Võistlustants on glamuurne ala, kus on ilusad inimesed, ilusad kleidid ja make-up. ?Sul tuleb inimestele illusioon luua ja illusioon pole alati halb,? märgib Kristine. ?Kui läheme mõnda romantilist filmi vaatama, siis see on ka illusioon, mis pakub positiivseid emotsioone. Meie tantsijatena anname edasi positiivsust, sära ja glamuuri ja leiame, et see on inimestele vajalik. Esinemine on suur näitemäng kahe inimese ja ka publiku vahel,? leiab Kristine. Erinevate tunnete väljendamine ja nende valdamine kuulub vältimatult ka võistlustantsu juurde. ?Kui ma astun saaliuksest sisse ja muusika läheb käima, siis pole enam oluline meie eelnev suhtlemine ja kas meil jäi mõni probleem lahendamata, muusika lihtsalt lülitab sisse teise seisundi,? kirjeldab Kristine, kes Eduardiga omavahel suheldes jätab mulje, et on temaga täiesti ühel lainel. ?Treeningud on emotsionaalselt rasked, sest sa pole üksi. Mis kohati on jällegi kergendav tegur, sest suhtlemiskunst on kord keeruline,? leiab Kristine.

Lisaks tantsimisele ja treeneritööle disainivad Eduard ja Kristine ise kõik oma esinemiskostüümid, see käib loova protsessi juurde, ütlevad nad.

Lihtsam ja kindlasti kulukam võimalus on kataloogi järgi Inglismaalt terve komplekt esinemisriideid tellida, aga Kristine pole seda teed valinud. Oma klubis püüavad nad nii lapsi kui ka paare igati toetada, sest võistlustantsu jaoks ei jätku alati sponsoreid.

Hetkel kuum