4. detsember 2003 kell 11:53

Euroopa börsid ootavad intressiotsuseid

Euroopa börsidel oodatakse täna Inglise Panga ja Euroopa Keskpanga intressiotsuseid ja seetõttu on olnud kauplemine rahutu, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Euroopa Keskpangalt oodatakse, et pank jätab täna oma baasintressimäära rohkem kui poole sajandi madalaimale tasemele, hoolimata sellest et eurotsooni majanduskasv on ökonomistide sõnul kiirenemas.

Pankadevaheline refinantseerimise määr püsib hetkel 2% peal.Samuti oodatakse, et ka Inglise pank jätab laenuintressid muutmata.

Reed Elsevier alandas oma järgmise aasta kasumiprognoose, osutades raskele majandusolukorrale. Maailma suurima teadusajakirjade kirjastaja sõnul veavad kasvu alla õppe- ja ärikirjandusväljaanded.

Aktsia oli keskpäevaks kaotanud Londoni börsil 4,5% ning liikunud 472 pennini.

Autosektor on liikunud erisuunaliselt.

Maailma suuruselt viies autotooja DaimlerChrysler oli keskpäevaks tõusnud 4,7%, tasemeni 34,21 eurot ning Volkswagen AG 2,1%, tasemeni 44,01 eurot.

Rolls-Royce Group aktsia oli seevastu kaotanud 2,1%.

Põhjuseks BMW, mis teatas soovist vahetada osa firmale kuuluvast 9,5 protsendilisest Rolls-Royce Groupi aktsiapakist vahetusvõlakirjade vastu.?Me ei soovi oma Rolls- Royce osalusest lahti saada, vaid odavalt võlakirjadega laenu saada,? kommenteeris BMW esindaja Eckhard Wannieck uudist.

Hetkel kuum