4. detsember 2003 kell 22:00

ON on olemas

1990. aastal alustanud tarbekunstnike rühmitus astub seekord üles roosinäitusega. Aasta pimedamal ja nukramal ajal kutsuvad nad osa saama oma loomingust, koostegemise rõõmust. Galeriis on välja pandud klaasi­, keraamika-, tekstiili-, metalli-, naha- ja vineeritöid.

Kunstnikud tunnistavad, et näituse pealkiri ?Roos ON roos ON roos ON roos? on valitud tähelepanu äratamiseks ekstsentriliselt Gertrud Steinilt. ?See lause on ühteaegu lihtne ja segane, millelegi kõrgele pretendeeriv ja samas ka lapsemeelne, justnagu mõttekas, ent vahest hoopis mõttetu. Siin on kõla ja rütm (reklaamiks suurepärane!), olevikus olemine ja mineviku kinnitamine (milline seriaal!). See on selge nagu fakt ja segane nagu pomin. Ühesõnaga ? see on projekt,? sedastab ON grupp.

Täna on neid 19. Kõik nad on lõpetanud endise nimega ERKI (nüüd EKA) erinevad tarbekunsti erialad ja paljud neist (Katrin Amos, Elna Kaasik, Eve Koha, Ivo Lill jt) on Eestile rahvusvahelist tunnustust toonud.

?Me ei ole enestele esitanud eriti raskeid küsimusi ega püstitanud programmilisi ülesandeid ? välja arvatud iseenesestmõistetav kohustus olla professionaalne, loov ja toimetulev. Me oleme lihtsal tulnud kokku, saanud üksteiselt tuge, teinud omi tegemisi, algatanud omi ettevõtmisi. Oleme üle elanud olude ja aegade muutused, oleme koostöö lusti kõrval kogenud ajaga võidujooksu hirmu, kommertsi kuldse lehepudi hingematvust,? tõdeb Tiina Käesel.

Avatud rõõmsailmeline näitus kinnitab, et ON grupp on olemas ja nende loodud taiesed tipptasemel, vaimukad ja pilkupüüdvad.

Autor: Tiina Kolk

Hetkel kuum