Ülo Toomsalu • 11. detsember 2003 kell 6:14

EPL: Erki Nool kogub allkirju Neinar Seli tagandamiseks

Olümpiavõitja Erki Noole algatusel annavad kergejõustiklased allkirju kergejõustikuliidu presidendi Neinar Seli umbusaldusavaldusele.

Nool ütles konflikti kohta, et edasi pole enam mõtet vaielda. ?Põhietteheide on kergejõustikuliidu sekretariaadi käitumine avalikkuse ees ? asi pole ainult minu süüdistamises,? lisas ta.

Kuigi ollakse rahulolematud eelkõige liidu peasekretäri Erik Pallasega, ei saa liidu volikogu põhikirjast tulenevalt peasekretäri tagandada. Seepärast on umbusaldus suunatud presidendi vastu, keda volikogu ametisse nimetab ja ametist vabastab, kirjutab Eesti Päevaleht.

Reedel koguneb Tartus liidu volikogu, kuhu kuuluvad esindajad kõigist 57 klubist. ?Siis on näha, kas Seli umbusaldamine õnnestub või mitte. Praegu on tõenäosus fifty-fifty,? lisas Nool.

Erki Nool ütles, et neil on tugevad kandidaadid, ja lisas, et uus president võiks olla endine rahandusminister Tõnis Palts.

Kergejõustikuliidu peasekretär Erik Pallase pidas ennekuulmatuks, kui presidendile esitatakse umbusaldus sellepärast, et ühelt tippsportlaselt, Noolelt, nõuti dokumentide õigeaegset esitamist. ?Aga kes need teised sportlased on, kes alla kirjutavad?? küsis ta. ?Kuulaks huviga, kes ei oska meie presidendile tänulik olla!?

Hetkel kuum