Andres Kärssin • 18. detsember 2003 kell 22:00

Leedu kaubandushiid lubab Eestis avada 37 kauplust

Leedu majandusleht Verslo Žinios kirjutas eile, et Baltimaade suurim jaekaubanduskontsern VP Market kinnitas hiljuti uue investeerimisplaani, mille kohaselt laienetakse kahe järgmise aasta jooksul aktiivselt Eesti turul. Seni siin ühe T-Marketiga esindatud VP Market kavatseb järgmisel aastal Eestis avada 17 uut T-Marketit ja 2005. aastal veel kakskümmend, enamasti rendipinnal. Kogu projekti maksumuseks on 72 miljonit krooni, T-Market tahetakse avada igas vähemalt 10 000 elanikuga linnas, märkis ajaleht.

VP Marketi Läti direktor Gintaras Marcinkevicius ütles, et Eesti kauplusi hakkavad varustama VP Marketi Läti ja Leedu kauplustele kaupa tarnivad firmad ning T-Marketitesse tuleb müügile Leedu piima-, liha- ja kalatooteid ning maiustusi. ?Oleme rentinud paar kauplust ning saame need avada märtsi teisel poolel,? lisas ta.

Läti majanduslehe Dienas Bizness teatel sai just Lätis valmis VP Marketi uue logistikakeskuse esimene järk, mille maksumuseks kujunes 125 miljonit krooni. Leedu ettevõtte hinnangul on vastne keskus oluliseks toeks Eesti turule laienemisel, kõiki Eesti-operatsioone juhib VP Market Riiast.

2001 sügisel lubas VP Marketi juhtkond, et Eestis on 2003. aastaks 50 kauplust. Ambitsioonikas plaan ei õnnestunud nii tiheda konkurentsi tõttu turul kui ka siinsete hankijate soovimatuse tõttu alluda Leedu kaubandushiiglase pakutavatele tingimustele. Vahepeal keskendus VP Market aktiivsele laienemisele Läti turul, samuti on leedulased sisenemas järgmisel kevadel Poola turule, kuhu kavatsetakse rajada 1000 kauplust.

VP Marketi kiiret laienemist Eestisse on takistanud ka sobivate kauplusekohtade puudus. Väidetavalt olid leedulased tänavu sügiseks Eestis kaardistanud 60 kaupluse asukohta, millest sobilikke oli viis.

Leedu kapitalil põhineva VP Marketi tänavune 11 kuu kogukäive oli 14,5 miljardit krooni, mis on 18,2 rohkem kui eelmisel aastal samal perioodil.

Hetkel kuum