Ülo Toomsalu • 14. jaanuar 2004 kell 6:21

PM: Nõmme metsadesse tuleb peagi ehituskeeluga maastikukaitseala

Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala loomine ootab viimaseid kooskõlastusi, misjärel ei tohi sealsetesse metsadesse kerkida enam ükski uusehitis.

Keskkonnaministeeriumi looduskaitseosakonna spetsialist Marika Erikson ütles, et peaaegu kõik vajalikud kooskõlastused on kaitseala loomisele saadud - puudub veel vaid Tallinna linna heakskiit, mille puhul on tegu pigem formaalsusega, sest linnaga on juba varem kõik üksikasjad kokku lepitud, kirjutab Postimees.

Pärast linna tunnustust vaatavad piirkonna kaitse-eeskirja üle ministeeriumi osakonnad ja siis võib määruse lähetada valitsusele kinnitamiseks.

Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala hõlmab rohelist vööndit Mustamäe nõlva ja Nõmme vahel, mis saab alguse Sütiste tee juurest ja lõpeb Tähetorni tänava juures.

Kaitseala eesmärk on kaitse-eeskirja järgi unikaalse Nõmme-Mustamäe maastiku - Mustamäe nõlva, Nõmme liivikute, allika-alade ja metsade kaitsmine, uurimine ja tutvustamine ning seal puhkevõimaluste loomine.

Kaitse alla võetakse ala, millel on vaid üksikud ehitised ning kuhu enam midagi, ka teid ega kuivendussüsteemi juurde rajada ei lubata.

Nii võtab kaitseala loomine ka vähem kui kümne Vete tänaval asuva seni tühja ehituskrundi omanikult võimaluse oma maale ehitada.

Harjumaa keskkonnateenistuse juhataja Jaan Pikka väitel peab keskkonnaministeerium praegu Tallinnaga läbirääkimisi kruntide asendamiseks, et kõik soovijad saaks seadusjärgselt vahetusmaa.

Erandina näeb kaitse-eeskiri ette spordiehitiste rajamise Nõmme suusaklubi ja Nõmme spordikeskuse juurde.

Hetkel kuum