Ülo Toomsalu • 15. jaanuar 2004 kell 6:55

Pärnu PM: Advokaadi ärid hukutasid büroo

Neil päevil sulgeb tõenäoliselt uksed siiani Heta Pärnu Advokaadibüroo nime all tuntud firma, sest advokaadid on lahkunud või lahkumas.

Esmaspäeval võeti Kuninga 20 majalt maha sildid, mis viitasid büroo seosele Hetaga, kuigi aasta lõpust on tegemist osaühinguga Advokaadibüroo Maaroos ja Ko, mis pole endise emafirmaga seotud, kirjutab Pärnu Postimees.

Maaroos ja Ko pole juba kolm kuud tasunud oma 40 000 krooni suurust kuurenti, mis oli advokaatide lahkumise üks põhjusi, sest rendileping hoone omanikuga läheb lõpetamisele.

Esmaspäeval lõpetas oma augustis alanud tööperioodi selles advokaadibüroos Ulvi Reimets, kelle jutu järgi polnud firmas ühtki probleemi selle poolega, mis puudutab õigusabi andmist. Advokaaditööga tegeles seitse inimest, klientide puudust polnud.

Siis aga hakkasid tulema telefonikõned, kus üks ja teine küsis, millal ta Hetast oma võla kätte saab, kusjuures tegemist oli sadade tuhandete kroonidega.

Kui ajaleht püüdis teada saada, mis põhjusel asus vandeadvokaat õigusabiteenuse kõrval tegelema rahakeerutamisega, polnud ettevõtmisel edu. Üks Pärnu ärimees tunnistas, et Maaroos võttis laenu, lubades kuus viie- kuni seitsmeprotsendilist intressi.

Mitu Maaroosiga lähedalt seotud inimest hindas võlgade kogusummaks ligi 20 miljonit krooni.

Maaroos on viimastel kuudel võõrastele ja enamikule tuttavatestki kättesaamatu. Kohtu tagaseljaotsused on põhjustatud sellest, et Maaroos ei saatnud hagidele vastulauset.

Ulvi Reimets, kes asus üleeile tööle advokaadibüroos Uno Feldschmidt, pole Maaroosi näinud juba kaks kuud. Räägitakse mehe viibimisest raviasutuses või kodusel ravil.

Hetkel kuum