Gea Velthut-Sokka • 20. jaanuar 2004 kell 12:38

Tartu otsib keskkonda väärtustavaid ettevõtteid

Tartu linnavalitsus kuulutab välja konkursi ?Keskkonnasõber 2004?, et tunnustada Tartu linna ettevõtteid edusammude eest keskkonnanõuete järgimisel.

Sel aastal hinnatakse ettevõtteid kahes kategoorias: kuni 49 töötajaga asutused ja ettevõtted ning 50 või enama töötajaga organisatsioonid, teatas Tartu linnavalitsus.

Parimate väljaselgitamisel arvestatakse selliseid keskkonnakaitse aspekte nagu jäätmekäitlus, töö ja tervisekaitse nõuete järgimine ning meetmeid, mida on rakendatud ettevõtte töötajatele keskkonnakaitse nõuete tutvustamiseks ja keskkonna saastamise vähendamiseks.

Lisaks arvestatakse ka eelmisel aastal keskkonnakaitsele tehtud rahalisi kulutusi, kasutusele võetud keskkonnasõbraliku tehnoloogia ja/või keskkonnasõbraliku projekti alustamist, keskkonnakaitsealased eesmärke 2004. aastaks ning muid andmeid, mis iseloomustavad ettevõtte keskkonnakaitsealast tegevust või mida ettevõte peab oluliseks esitada.

Konkursil võivad osaleda Tartus asuvad asutused või ettevõtted, kus täidetakse keskkonna-, tervise- ja töökaitsealaseid nõudeid.

Konkursil osalemise kirjalikke taotlusi oodatakse kuni 15. märtsini Tartu linnavalitsuse linnamajanduse osakonna keskkonnateenistuses aadressil Raekoja plats 3, tuba 201. Konkursitingimustega saab lähemalt tutvuda <#Tartu linna keskkonnalehel=http://www.tartu.ee/hlp>.

Keskkonnanõudeid täitvaid ettevõtteid tunnustatakse juba viiendat aastat. Eelmise aasta parimateks ettevõteteks tunnistati kuni 99 töötajaga ettevõtete hulgas AS K H ja üle 100 töötajaga ettevõtete seas AS Rain. Üle-eelmisel aastal tunnistati kõige keskkonnasõbralikemateks ettevõteteks OÜ Sulaman kauplus Nõlva, ASi Esma Auto Tartu esindus ja sihtasutus Tartu Ülikooli Kliinikum. 2001. aasta kõige keskkonnasõbralikumad ettevõtted olid AS Asko Foto, ASi Alvistra Kivilinna tankla ja AS Pere Leib ning 2000. aastal Tartu Veevärk, TÜ Kliinikum ja AV-TRISTAR.

Hetkel kuum