EPL: Kirurgid küsivad topeltpalka

23. jaanuar 2004, 08:13

Tartu Kirurgide Selts soovitab kõigil Eesti kirurgidel nõuda endale põhipalgaks kahe keskmise palga suurust töötasu ning ka väärtus- ja tulemuspalka.

Seltsi juhatuse liikme Helmut Seepteri sõnul peab kirurg vähemalt kaks keskmist palka teenima. ?Kirurgid peavad ennast paremini müüma, sest seni oleme seda teinud alla oma väärtuse,? lausus ta.

Eesti Päevaleht kirjutab, et seltsi sekretäri Andres Teini sõnul on nende idee, et kirurgidel oleks senisest korralikum põhipalk. ?Aga igal kirurgil on erinev väärtus ja seda reguleeriksid lisatasud,? lisas ta.

Tartu kirurgid on valmis oma nõudmistega kuni streigini minema.

Möödunud suvel tõusis pärast haiglate ja arstide liidu palgaläbirääkimisi kõigi arstide miinimumtunnitasu 50 kroonini ehk 8300 kroonini kuus, millele tulevad üldjuhul juurde lisatasud. Kuigi täpset arvestust arstide keskmiste tegelike töötasude kohta ei peeta, ulatuvad need eri andmeil vähemalt suurtes Tartu ja Tallinna haiglates 14 000 kroonini. Kirurgide töötasu on ka praegu teistest arstidest kuni neljandiku võrra kõrgem.

Tartu kirurgide ettepaneku kohaselt oleks senine arvatav keskmine palk edaspidi miinimumpalk ning sõltuvalt haiglast ning konkreetse arsti töö väärtusest lisanduks väärtustasu. ?See võiks olla 20?30 protsenti põhipalgast,? lausus Helmut Seepter.

Tartu Ülikooli Kliinikumi üldkirurg-õppejõud Seepter selgitas, et kui vanemarst teenib praegu põhipalgana 10 500 krooni, siis see palk tõuseks ettepaneku järgi koos väärtustasuga umbes 18 000 kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing