Pärnu PM: Paitec Elektroonika ehitab uut hoonet

23. jaanuar 2004, 08:32

Paitec Elektroonikal on Papiniidus katuse alla jõudnud 3400ruutmeetrine uus tootmishoone, kuhu elektroonikafirma kavatseb sisse kolida aprillis.

Paitec Elektroonika tegevdirektor Ingvar Kuusk ütles, et mõni aasta tagasi, kui neil Pärnus Laki tänava tootmisruumid valmis said, mõtlesid nad poolele rakenduseta ruumidest rentnikku otsida.

Areng on aga olnud nii kiire, et firma ei mahu enam kuidagi ruumidesse ära ja mullu oktoobris tuli senise kõrvale uut, 20 miljonit krooni maksma minevat hoonet rajama asuda, kirjutab Pärnu Postimees.

Uut hoonet palgati ehitama Eston Ehitus, kelle käe all ka eelmised tootmisruumid valmisid ning kelle tööga hästi rahule jäädi.

Estoni töödejuhataja Anto Merisaar ütles, et ehkki külmad ilmad neid praegu pisut nöögivad ning betoonitööde jaoks tuleb maapind enne puhuritega üles soojendada, teevad nad, nagu lubatud, hoone aprilli alguseks valmis.

Paitec Elektroonika siiski kogu valmivat tootmispinda ise kasutama ei hakka.

Poole sellest võtab rendile pärnakate koostööpartner, Soome suur elektroonikafirma Efore, kes möödunud aastal teatas kavatsusest Pärnus 60 töötajaga tootmine käivitada.

Kuusk rääkis, et veel on Paitec Elektroonikal moodustatud rootslastega ühisfirma Tele-Radio OÜ, mis juba samuti Pärnus tegutseb ning Paiteci senistes ruumides pärast kolimist laieneb.

Paitec Elektroonikas on praegu ametis 85 inimest. Kuuse jutu järgi kasvab kogu kompleksis elektroonikaga ametis olevate pärnakate arv pärast uue hoone valmimist peagi 300 inimeseni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing