Sõerdi distsiplinaarjuurdluse aruanne avalikustatakse veebis

26. jaanuar 2004, 11:38

Rahandusministeerium kavatseb Sõerdi ametist kõrvaldamise aluseks olnud distsiplinaarjuurdluse aruande avalikustada oma koduleheküljel.

Samas võib rahandusministeerium aruande avalikustamiseks taotleda ajapikendust, sest peab avaldamisele tulevast tekstist eemaldama eraelulised ja delikaatsed isikuandmed ning maksusaladuse alla kuuluvad andmed.

Andmekaitseinspektsiooni ettekirjutuse, mis kohustab rahandusministeeriumit Sõerdi ametist kõrvaldamise ja vabastamise käskkirjad koos uurimisaruande terviktekstiga seadusega ettenähtud mahus avaldama, täitmise tähtaeg on 29. jaanuar.

75 aastaks salastatud materjali avalikustamist veebis taotles Eesti maksumaksjate liit, kuid andmekaitseinspektsioon leidis, et piisab uurimisaruande väljastamisest igale soovijale.

Rahandusministeeriumi avalike suhete osakonna juht Indrek Raudjalg ütles, et ministeerium ei kavatse andmekaitseinspektsiooni ettekirjutust vaidlustada.

Käskkirjade veebis avaldamise põhjuseks ükshaaval igale soovijale väljastamise asemel on rahandusministeeriumi sõnul samas erinevate ajakirjanike huvi nende vastu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing