Põllumajandust aitavad ELi normid

Märt Riisenberg 27. jaanuar 2004, 00:00

Kui ei räägita kogu tõde, kas see on siis valetamine? Selline küsimus tekkis, lugedes Äripäeva 23. jaanuari juhtkirja ?Soomlased äratavad Eesti põllumajanduse unest?.

Tuletame ausalt meelde möödunud kümnendil toimunut. Liberaalse turumajanduse surmava kaisutuse tagajärjel suikus igavesele unele üle poole Eesti põllumajandusest. Ellu on jäänud alla 50% lehmadest, vähem kui kolmandik seakarjast ning lootusetult söötis on suur osa põllumaast. Inimesed, kes tegelesid põllumajandusega, jäid tööta, maal süvenes vaesus. Selle osa põllumajanduse unest äratamiseks ei piisa kõige ilusama ja rikkama printsi suudlusest (loe: rahasüstist).

Säilinud osa Eesti põllumajandusest, mis Äripäeva arvates uinub, on uskumatu visa töö ja missioonitundega elus hoidnud täielikult ärkvelolekus Eesti tubli põllumees.

Mitte soomlastest investorid, vaid kehtima hakkavad Euroopa Liidu seadused äratavad Eesti põllumajanduse unest. Selle jätsite Äripäevas ütlemata. Põllumajandustootmisele annab uut hoogu kõlvatu konkurentsi kadumine, kui ELi tururegulatsioonid hakkavad Eestis 1. maist kehtima. Seetõttu muutub põllumajandus tulutoovaks tegevusalaks. Vähenevad investorite riskid oma raha tagasiteenimisel. Just seda haistavad praegu väljamaised rahapaigutajad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing