Pirita jõe äärne ala võib jääda hoonestamata

27. jaanuar 2004, 12:02

Tallinna linnavalitsus kavatseb teha linnavolikogule ettepaneku mitte kehtestada Pirita jõe ürgoruga külgnevate kinnistute detailplaneeringut.

Kalmuse tee 12 ja 14 kinnistute detailplaneeringu projekt näeb ette loodusliku ala kruntideks jagamise ning täisehitamise, teatas Raepress.

'Planeerimisseaduse kohaselt on kohaliku omavalitsuse eesmärk tagada linna planeerimisel võimalikult paljude ühiskonnaliikmete vajaduste ja huvidega arvestamine,' põhjendas abilinnaea Toivo Ninnas.

Tema sõnul on säästva arengu ja planeerimise amet teinud sellest tulenevalt ettepaneku kõnealust detailplaneeringut mitte kehtestada ning linnavalitsus arutab homsel istungil vastavasisulise otsuse eelnõu linnavolikogule esitamist.

Kalmuse tee 12 ja 14 kinnistute planeering näeb ette linna üldplaneeringu kohaselt puhkeotstarbelise ala muutmise põhiliselt väikeelamualaks.

Linnavalitsus leiab, et üldplaneeringu muutmine ning avalikuks kasutamiseks mõeldud metsade, parkide ja looduslike haljasalade ala eramukruntideks jagamine ja hoonestamine ei ole põhjendatud, kuna kahjustaks looduslikku keskkonda ja ühiskondlikke huve.

Seetõttu teeb linnavalitsus linnavolikogule ettepaneku Kalmuse tee 12 ja 14 kinnistute detailplaneeringut mitte kehtestada.

Riigikohus leidis Pirita jõeoru maastikukaitseala kaitse-eeskirja vaidluse küsimuses, et linnal võib nii keskkonna kaitsmise kui ka puhkeala säilitamise motiivi näol olla küllaldane alus keelduda planeeringu vastuvõtmisest.

Kõnealuse detailplaneeringuga on seitsme hektari suurusele maa-alale kavandatud 19 elamu- ja üldmaakrunti, neli transpordimaakrunti juurdepääsuteedele ning tootmismaakrunt pumbajaama rajamiseks.

Detailplaneeringu algatamist taotles Kalmuse tee 12 kinnistu eelmine omanik Tolaram Investeeringute AS. Detailplaneeringu tellijateks on Pirita Kodu OÜ ja Kristiina Kaasik. Detailplaneeringu koostas OÜ Rein Murula Arhitektuuribüroo.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing