Peeter Raidla • 3. veebruar 2004 kell 13:12

HP ja Nokia laiendavad IT teenuste alast ülemaailmset koostööd

HP ja Nokia allkirjastasid täna koostöömemorandumi, mille sisuks on globaalseid IT teenuseid puudutava koostöö laiendamine järgnevaks viieks aastaks.

2001. aastal alguse saanud partnerluse raames haldab HP ülemaailmselt Nokia IT infrastruktuuri ja sellega seotud operatsioone, olles keskendunud Nokia IT keskkonna muutmisele paindlikuks ja skaleeritavaks infrastruktuuriks, teenuse kvaliteedi arendamisele ning kulude minimeerimisele.

Koostöölepingu uuendamine laiendab HP ja Nokia koostööd kokku kaheksa aasta peale. Uuendatud lepingu kohaselt arendab HP Nokia IT keskkonda edasi teenusepõhiseks mudeliks. Tegemist on HP Kohanduva Ettevõtte strateegia peegeldusega, milles infotehnoloogia ja äri sünkroniseerimise kaudu saavutatakse suurem painlikkus ehk suutlikkus kiiresti vastata muutustele turul või kliendite ootustes.

?Meie koostöö Nokiaga näitab HP Kohanduva Ettevõtte visiooni jõudu. See strateegia võimaldab parandada ärilist efektiivsust, vähendada tegevuskulusid ning kasutada IT ressursse kõige optimaalsemalt vastavalt erinevatele vajadustele,? ütles Francesco Serafini, HP Teenuste Grupi tegevjuht EMEA regioonis.

?Oleme senise koostööga väga rahul - see on olnud edukas ning aidanud meil kulusid kärpida oodatust rohkemgi,? ütles Gordon Jack, Nokia Äri Infrastruktuuri viitsepresident. ?Edasisteks eesmärkideks oleme seadnud suurema paindlikkue erinevatel teenusetasemetel ja arvete esitamises.?

HP ja Nokia allkirjastavad laiendatud koostöölepingu käesoleva aasta jooksul.

HP on rahvusvaheline tehnoloogialahenduste pakkuja era- ja äritarbijaile. HP poolt pakutav hõlmab IT infrastruktuuri, personaalarvuteid ja lisaseadmeid, globaalseid IT teenuseid ja lahendusi ning pildindus- ja printimislahendusi. 31. oktoobril 2003 lõppenud majandusaastal oli HP kogukäive 73,1 miljardit USD.

Hetkel kuum