Sirje Niitra • 5. veebruar 2004 kell 13:58

Mobiilside operaatorit võib saada vahetada juba sügisest

Mobiilside operaatori vahetamine numbrit muutmata võib saada võimalikuks sel aastal, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Ministeeriumi on teinud mobiilsideoperaatoritele ettepaneku alustada ettevalmistustega, et võimaldada klientidele mobiiltelefoni numbri liikuvust alates käesoleva aasta sügisest. Ministeerium soovib sätestada numbri liikuvuse kohustuse ja rakendustähtaja uues elektroonilise side seaduses.

Ministeeriumi ettepanek on teha mobiilsideoperaatori vahetamise võimalus ilma telefoni numbrit muutmata kättesaadavaks alates 1. oktoobrist 2004. 'Operaatori vahetamise võimalus numbrit muutmata on klientidele oluline teenus. Mobiiltelefoniside operaatorite senine asjalik tegevus uute tehnoloogiate rakendamisel ja uute teenuste juurutamisel kinnitab meie usku, et numbriliikuvuse rakendamine käesoleva aasta sügiseks on igati reaalne,' sõnas sideosakonna juhataja Edvard Saarma.

Elektroonilise side seaduse eelnõu töötab ministeerium välja koostöös Eesti Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsiooniettevõtjate Liiduga. Ajakava kohaselt esitatakse eelnõu Riigikogule käesoleva aasta kevadel.

Hetkel kuum