Luksus vanalinnas

Enn Tosso 10. veebruar 2004, 00:00

Tallinna kalleim müügikorter asub Pikk 42 renoveeritavas kortermajas ning maksab veidi alla üheksa miljoni. Samuti vanalinnas Valli 4 on pakkumisel korter, mis maksab kaheksa miljonit. Sama raha eest võib näiteks Võrumaale soetada sada eramaja. Arco Vara Otepää maakleri Janek Morose andmetel hakkavad Võrumaal majade hinnad 80 000 ning Valgamaal isegi 50 000 kroonist.

Pikk 42 kinnistu, kus müüa Tallinna kalleim korter, on ajaloolise väärtusega maja, mis renoveeritakse täielikult ning müüakse korterite kaupa. Kinnistut on mainitud esimest korda 1375. aastal. Hiljem paiknesid kinnistul kiviaidad ja 19. sajandi algul kroonu teraviljalaod. 1889. aastal ehitati maja kubermangu arhitekt Bernhardi projekti järgi elamuks. Korteris on avarad, neli meetrit kõrgete lagedega ruumid, kus on säilinud laekarniisid ning seina- ja laemaalingud. Suurtest akendest avaneb hea vaade linnale, vahendab korteri müügikuulutus internetiportaalis CiTY24.

Praegu on korterid ilma siseviimistluseta, ent hind sisaldab lõplikku viimistlust. Korteri ostjal on võimalik kujundada korter ka enda maitse järgi ning osta see ilma siseviimistluseta. Sel juhul on hind ka madalam. Kortereid vahendav Uus Maa maakler Margit Sild sõnab, et korteri hinnatase, mis on ligi 30 000 krooni ruutmeeter, on vanalinnas tavapärane. Toompeal on müüdud ka 40 000kroonise ruutmeetrihinnaga kortereid. Pika tänava korterite kõrge tükihind on tingitud korterite suurest pinnast, räägib Sild. Majas on vaid viis korterit, neist suurim, ligi üheksa miljonit maksev on 314 m2 ning kõige väiksem ning odavam 191 m2 korter maksab ?vaid? 5,7 miljonit krooni. Hoone arendaja on Pärtli kinnisvara ning kortereid müüb Uus Maa kinnisvarabüroo.

Ühtegi korterit hetkel veel müüdud pole, ent vahendaja sõnul on huvilisi palju. Ehkki lõviosa vaatajatest on välismaalased, on huvi avaldanud ka eestlased ning venelased, sõnab Sild.

Mõned aastad tagasi tundsid ülikallite objektide vastu huvi ida poolt tulnud kahtlase taustaga huvilised, kes avaldasid soovi maksta dollarites ja sularahas. Maakleri sõnul selliseid huvilisi enam ei liigu, samuti ei kurda ta nn kinnisvaraturistide üle, kes oma meelelahutuseks ülikalleid objekte külastavad.

Teine vanalinnas müügis olev superhinnaga korter asub Valli 4. 268ruutmeetrine korter maksab kaheksa miljonit krooni. ?Tegemist on täielikult renoveeritud majaga, korterisse viib kaks sissepääsu, toad on rokokoo stiilis krohvitud seinte ja kaunistatud lagedega, mitmete tubade laed on võluvate karniiside, võlvide ja kaunistustega, elutoas rõdu vaatega pargile, korteri tagaosas asub suur vannituba ümmarguse massaaživanniga,?vahendab korterit müme Kinnisvara maakler Monica Meldo. Maakleri sõ on huvilised enamjaolt väsmaalased võäseestlased. Tema sõ on olemas ka üga konkreetne huviline. ?aatajaid vä palju ei ole olnud, sest olen pü eelnevalt selgitustöteha, et siis mitte asjata nii omaniku kui ka enda aega raisata,?sõ Meldo. ?rvan, et korteri müriood on aasta,?prognoosib Meldo. Korter on müsuve algusest.

Meldo sõnul tuleb osa korterihuvilisi ka kuulutuse peale, kuid päris palju on otsekontakte. Korteri praegune omanik on välismaise osalusega juriidiline isik.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing