Kallist tööriista tasub laenutada

Marika Tomberg 11. veebruar 2004, 00:00

Ehitustööriista turundus- ja rendijuhi Toomas Linnamäe sõnul on tööriistalaenutusest praegu võimalik saada väga erinevaid vahendeid ? alates käsitööriistadest, tellingutest, telkidest ja minilaaduritest kuni suurte ekskavaatorite ja tõstukiteni välja. ?Ühesõnaga, laenutusest saab absoluutselt kõike, mida ehitusel tarvis,? kirjeldab Linnamäe. ?Vaid kraanasid me ei laenuta.?

?Rentimise eeliseks on see, et siis ei saa mees kodus naisele vastu vaielda, kui mõnd tööriista varnast võtta pole,? muigab Linnamäe. Laenutada saab näiteks aknaraami fööni või akutrelli, mille tööpäeva rent on 100 krooni, tavalise trelli laenutus maksab 71 krooni.

AA Tööriistalaenutusel on kliente nii ettevõtete kui eraisikute seas. Juhataja Alvar Asi sõnul õpetavad nad laenutuses ka seda, mismoodi tööriistu käsitleda ja milleks üldse mingi tööriist sobilik on. ?Tähtis on algsed nipid kätte näidata. Näiteks põrandalihvijatega töötamise õpetamiseks on meil puidulapike, kus klient saab töövõtteid enne masina koju viimist proovida. Eestlane on juba kord selline, et ei julge tunnistada, kui midagi arusaamatuks jääb,? nendib Asi. ?Kui siis töötamisest midagi välja ei tule, tullakse tagasi, et küsida. Eks igal tööriistal on oma nüansid. Õpetamise abil saab kliendil töö paremini tehtud ja ka meie säästame oma tööriista.?

Asi sõnul on tööriistalaenutuste populaarsus tingitud arusaamast, et kalleid tööriistu sahtlisse koguda ei ole mõtet: ?Igapäevaseid tööriistu ? akutrelli või ketaslõikurit ? on hakatud ka koju ostma. Kallimaid asju, näiteks keevitusagregaati, pole aga mõtet endale soetada, kui seda vaid kord kuus vaja läheb. On aga ka selliseid kliente, kes laenutavad igal nädalavahetusel muruniidukit, sest vana varastati ära ja uut ei taheta osta.?

Ka Lasnamäe Tööriistalaenutuse juhataja Mart Merisalu kinnitab, et neil on palju eraisikutest kliente, kelle hulk kasvab eriti suveperioodidel. ?Loomulikult on eraisikutega mõnikord probleeme, sest alati ei osata tööriistu õigesti kasutada, kuigi me õpetame ja aitame,? räägib Mart Merisalu. Tema sõnul kasvas ehituse intensiivsus eelmisel aastal 20% ringis ja see tähendab, et ka laenutustel läheb hästi.

Kõikvõimalikku ehitustehnikat pakub ka Männiku Tööriistalaenutus. Nemad on ühed vähesed, kes laenutavad teleskooplaadurit ehk rahvapäraselt koppupitajat, mis on vajalik töövahend näiteks ehitusplatside ettevalmistamisel.

Ettevõtetel on võimalik tööriistu ka nädal või paar ette broneerida, eraisikute puhul kehtib ütlus, et kes ees, see mees. ?Meil on olnud palju juhtumeid, kus eraisik tellib kindlaks päevaks tööriista, pärast aga ei tule sellele järele,? selgitab laenutuse juhataja Rait Ulman.

ABC Tõstuk Tõstemehhanismid on spetsialiseerunud laotõstukitele. ?Tehnika kipub ju ikka vahel katki minema, kas siis kulumisest või on masinal lihtsalt üks nõrk lüli,? teab rendi- ja teenindusüksuse juht Andrus Danilov.

?Seepärast pakume ka tõstukite hooldus- ja parandusteenust. Ladusid on ju palju ning iga päev läheb kusagil meie abi vaja.?

Eraisik Toomas Tubin on pikka aega kasutanud Lasnamäe Tööriistalaenutuse teenuseid ja jõudnud arusaamisele, et ei jõua ise kõike tarvilikku koju osta: ?Mul pole mõtet hankida endale näiteks betooni- või parketilihvijat, mille hind ulatub 80 000 kroonini. Olen laenutanud segumasinaid ja pinnasetihendajaid.? Tubin kiidab Lasnamäe Tööriistalaenutuse paindlikkust: ?Seal ei öelda ära ka eraisikule, mõned suured firmad küsivad eraisikult laenutuse eest suurt tagatisraha.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing