PM: Parkimiskontroll võib minna Tallinna oma politsei kätte

16. veebruar 2004, 08:03

Tallinna linnavalitsus võib täna taganeda Falckiga sõlmitud parkimislepingutest ja otsustada parkimiskontroll üle anda munitsipaalpolitseile.

Tallinna avalike suhete direktor Allan Alaküla ütles Postimehele, et võrreldes kolme aasta taguse ajaga, mil parkimise korraldamine Falckile anti, on olukord muutunud linna kasuks - vahepeal on loodud munitsipaalpolitsei.

«Munitsipaalpolitsei võib ühe alternatiivina edukalt konkureerida erafirma asemel,» mainis Alaküla. «Ka Res Publica fraktsioon tegi volikogus ettepaneku rakendada munitsipaalpolitseid parkimisteenuse osutamisel ja me peame seda ettepanekut hiljuti tööle hakanud üksusele suureks tunnustuseks.»

Meediadirektor ütles, et juhul kui leping Falckiga lõpetatakse, pole ilmselt otstarbekas välja kuulutada uut riigihanget, sest vaevalt laekub sellele mõni tõsiseltvõetav pakkumine.

Seda, kas ja millises mahus koostööd Falckiga jätkatakse, ei osanud Alaküla veel öelda.

«Lepingud vaadatakse üle ja kaalutakse, kas asuda Falckiga läbirääkimistesse või mitte. Juhul kui seda tehakse, on võimalus rääkida läbi lepingute linnale soodsamaks muutmise üle,» selgitas Alaküla.

Postimehe andmetel on linn kaalunud läbirääkimisi mobiilparkimisest tuleva tulu või kogu parkimistulu Falckile mineva protsendi vähendamiseks. Üheks võimalikuks kokkuhoiuobjektiks võib olla ka parkimise kontrollile minev raha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing