PM: Tartu bussijuhid loobusid meeleavaldusest

26. veebruar 2004, 08:10

Tänaseks kavandatud meeleavaldus Tartu kesklinnas jääb ära, sest Tarbus ja bussijuhid sõlmisid eile kokkuleppe, mis lahendab bussijuhtide puhkeruumi probleemi.

Eesti transpordi- ja teetöötajate ametiühingu Lõuna-Eesti koordinaatori Margus Nurga sõnul sündis kokkulepe raskelt, tema hinnangul sai otsustavaks pressiteade, kus bussijuhid tegid oma meeleavalduse plaanid kindlalt teatavaks, kirjutab Tartu Postimees.

«Järgmisel päeval võttis Tarbuse juhatus meiega ühendust ja nüüd on kokkulepe allkirjastatud,» sõnas Margus Nurk.

Tööandja ja ametiühingu eilse kokkuleppe järgi lihtsustab Tarbus bussijuhtidele puhkeruumi kasutamist uue bussijaama hoones alates 1. märtsist.
See tähendab, et bussijuhid saavad endale magnetkaardi, selle abil pääsevad nemadki puhkeruumi, mis seni oli mõeldud vaid piletimüüjatele.

Hiljemalt 1. aprilliks peab Tarbus looma Ringteele bussipargi territooriumile ka uue puhkeruumi nende tarbeks, kes tahavad parkida pikemt aega.

Vastutasuks loobub ametiühing nii tänasest meeleavaldusest kui ka igasugusest muust edaspidisest survest selles küsimuses.

Lisaks leppisid pooled eile kokku, et alustavad 4. märtsil ametlikke läbirääkimisi kollektiivlepingu ja palgatõusu asjus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing