Putin üllatas eile uue peaministri nimetamisega

ÄP 02. märts 2004, 00:00

Fradkovi (53) nimetamine tuleb üllatusena, kuna spekulatsioonides läinud nädalal tagandatud Mihhail Kasjanovi võimalike mantlipärijate üle pole tema nimi üles kerkinud, kirjutas Dagens Industri.

Mihhail Fradkov on Venemaa esindaja Brüsselis kõnelustel Euroopa Liiduga ning tal on ministri staatus.

Putini sõnul on Fradkov professionaalne, aus ja riigiasjades pädev inimene.

Nõukogude Liidu ajal tegeles Mihhail Fradkov Venemaa väliskaubandussuhetega ning oli Venemaa esindaja GATTi kõnelustel. Ta on olnud kaubandusminister, kindlustusfirma Ingosstrahh tegevjuht, Venemaa julgeolekunõukogu liige ning Venemaa maksupolitsei juht.

Venemaa Töösturite ja Ettevõtjate Liidu juht Arkadi Volski ütles agentuurile Interfax, et Fradkovi nimetamine peaministri kandidaadiks on mõistliku poliitika suur võit. Volski sõnul suudab Fradkov luua riigis soodsa investeerimiskliima ning võidelda efektiivselt korruptsiooniga, kuna pole ise sellega kunagi seotud olnud.

Fraktsiooni Ühtne Venemaa kuuluv Riigiduuma asespiiker Aleksandr ?ukov tähendas, et Fradkov pole seotud ühegi jõuga ning on ennast hästi näidanud Euroopa Liidus. ?Ma arvan, et ta on hea kandidaat,? lausus ?ukov.

Venemaa kommunistide liider Gennadi Zjuganov aga avaldas kahetsust, et president Vladimir Putin ei esitanud peaministri kandidaadiks mõnda kuberneri või töösturit-praktikut. ?Riigile on vaja neid, kes toodavad, mitte neid, kes ostavad ja müüvad,? märkis Zjuganov.

Ka Riigiduuma sõltumatu saadik Vladimir Rõ?kov polnud Fradkovi nimetamisega rahul, nimetades Putini otsust teiseks strateegiliseks veaks eelmise peaministri Mihhail Kasjanovi tagandamise järel. ?Me saame taas tehnilise peaministri, kuid hulga vähem kogenuma ning vähem tuntuma,? kinnitas Rõ?kov.

Föderatsiooninõukogu põhiseaduskomisjoni esimehe Juri ?ara?ini sõnul olnuks loogilisem kandidaat peaministri kohale Ühtse Venemaa liider Boriss Grõzlov, kuna selle partei poolt hääletas suurem osa valijaist.

Venemaa Riigiduuma kinnitab uue peaministri ametisse reedel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing