Ülo Toomsalu • 2. märts 2004 kell 6:07

EPL: Tehnikaülikooli professor peab linnahalli korrastamise hinda ülepakutuks

Tehnikaülikooli professori Karl Õigeri hinnangul on linnahalli renoveerimise hind 720 miljonit krooni kõvasti üle pakutud.

?Kuni oodatakse lammutamist, on hind kõrge. Kui läheb säilitamiseks, otsitakse kohe odavamaid võimalusi,? leidis 2002. aasta novembris linnahalli seisundit uurinud professor.

Renoveerimise hinnana võib Õigeri sõnul välja pakkuda ükskõik millise numbri ja ka spetsialistile ei ütle see midagi, kuni pole teada, millised tööd milliste materjalidega teha tahetakse, kirjutas Eesti Päevaleht. ?Lõpuks võib ta ju ka üle kullata,? lausus Õiger.

Professor nimetas halli renoveerimise kuluks ligikaudu 100?150 miljonit krooni. Selle raha eest saaks jäähalli läbijooksva katuse moodsamaga asendada, remontida linnahalli katuse, kinnitada osaliselt lahti tulnud vooderduse jne. ?Julgeksin küll arvata, et isegi siis, kui 10?20 aastat midagi ei tehta, seisab hall püsti,? lisas ta.

Arhitektuurimälestise säilimist toetav insener pahandas, et uued elamud tuleb just mere äärde ehitada. Nii võime ühel päeval end leida olukorras, kus praegusele linnahalli territooriumile on ka tõkkepuu ette pandud ja linlased sinna enam ei pääse, uskus ta.

Linnahalli lammutamise põhjuseks nimetatud avariiohtlikkust saab Õigeri sõnul tõestada vaid põhjalike arvutustega. ?Kui hall on avariiolukorras, siis ma ei saa absoluutselt aru, kelle eluga riskitakse? Sellisel juhul tuleb lint ümber panna, vara ja inimesed evakueerida,? nõudis ta.

Hetkel kuum