Usun ehitusturu kasvu tervikuna

Tarmo Lige 08. märts 2004, 00:00

5. märtsi juhtkirjas on edasi antud sõnum, et Tarmo Lige ei usu senise tõusu jätkumist. Artiklis oli juttu kahest erinevast ehitusmahtude tõusust: turu üldine kasv, mida prognoosime 2004. aastaks 10%, ja Merko Ehituse kasv, mis 2003. aastal oli 62%.

Minu väljatoodud tsitaat ?Organisatsiooniliselt on nad seda kasvu võimelised kordama, kuid sellist (loe: 62%-list) mahtu pole (Merkol) kuskilt võtta? on 5. märtsi juhtkirjas välja võetud kontekstist.

Kui tähelepanelikult loete, siis leiate, et see käib ainult Merko kohta, mitte üldise ehitusturu kohta. Oleks ääretult meeldiv, kui Merko maht tõuseks veelgi rohkem kui 62% aastas. Ehitusturg aga tervikuna kindlasti tõuseb.

Tulevikus võiksite kirjutada ka väiksematest ja keskmise suurusega ehitusettevõtetest, sest neid on arvuliselt päris palju. Eestis on keskmise ehitusettevõtte suurus 13 inimest, Euroopas 9. Põhilise osa töödest teevad alltöövõtuna siiski keskmised ja väiksemad ettevõtted ja ehitussektor on tõepärasemalt edastatud, kui kirjutatakse kõigist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:15
Otsi:

Ava täpsem otsing