Tallink laseb kaubalaeva Regal Star ümber ehitada

15. märts 2004, 18:03

Tallink laseb uue kaubalaeva Regal Stari sihtsadamate Paldiski ja Kapellskari tarvis ümber ehitada, teatas ettevõte.

Regal Star veedab Balti Laevaremonditehases kuni nädala ja tema asemel sõidab merd kaubalaev Kapella.

Tallinki tehnika- ja ekspluatatsioonidirektori Ülo Kollo sõnul on möödunud nädalal ilmnenud mootoririkked kõrvaldatud, kuid seoses laeva suurte mõõtmetega vajab alus kohandamist eriti Kapellskari sadama kitsamate tingimuste tarbeks.
'Et laadimine läheks kiiremini, tuleb ümber teha laeva ramp ning moderniseerida veel mõningaid süsteeme, ' selgitas Kollo ja vabandas klientidele tekitatud ebamugavuste pärast.

Regal Stari esimene reis lükkus möödunud nädala teisipäevalt reedele, sest laeva remont BLRT Tallinna Laevatehases venis kavatsetust pikemaks ning kolmapäeval ilmnesid probleemid mootoriga.

Täna õhtul väljub Paldiskist taas kaubalaev Kapella, mis Regal Stari naasmisel suundub teenindama Tallinn-Helsingi liinile.

Regal Star on ligi kaks korda suurema mahutavusega kui seni samal liini sõitnud Kapella. Laev suudab korraga üle vee viia umbes 115 veokit ja üle 100 sõiduauto, lisaks on kajutikohad sajale reisijale. 17,5 sõlmelise maksimumkiirusega Regal Star sõitis varem Salerno-Palermo ja Salerno-Valencia liinidel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing