Automärgistamine parklas võib kaasa tuua kohtuasja

16. märts 2004, 11:19

Liiklusjuristi hinnangul kiusab Norde Centrumi soovimatute parklakasutajate autosid kleebistega märgistades inimesi, võimaldades nii kohtuvaidlusi.

Tallinnas Ahtri tänavas asuva kaubanduskeskuse Norde Centrumi parkla on tasulise parkimisala piiril. Keskuse turvateenistuse andmetel tekitab see probleeme, sest ka lähedal asuvates firmades töötavad või seal asju ajavad autojuhid pargivad sõiduki nende parklasse, kirjutab Eesti Päevaleht.

Soovimatute parkijate tõrjumiseks on keskuse turvameeskond poolteist aastat autoakendele hoiatusi kleepinud. Möödunud reedel sai punase kleebise esiklaasile paarkümmend autot, varasemast tugevam liim tekitas juhtides pahameelt.

'Sisuliselt on tegemist inimeste teavitamisega ja flaierid kojamehe vahel pole keelatud. Kleebis, mis lahti ei tule, tähendab teise inimese vara tahtlikku rikkumist,' ütles liiklusjurist Indrek Sirk. Kui kleebise mahavõtmiseks kulunud aja tõttu inimene kuskile hiljaks jääb, võib Sirgi sõnul olla alust tsiviilnõude esitamiseks. 'Selline kleebiste kleepimine on inimeste kiusamine,'

Sirgi hinnangul räägib autode kleebistega tähistamine eesmärgile vastu, sest autojuht, keda parklasse ei soovita, kulutab kleebise eemaldamiseks aega ja viibib nii parklas kauem.

Tõkkepuuga parkimisseadmeid Norde Centrum ei kasuta. Kinnisvarafirma Ober-Haus haldusosakonna juhataja Ardi Roosimaa sõnul on põhjus selles, et keskusel puudub kliendikaart ja kliendi tuvastamine oleks keeruline.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing