Linnahalli lammutamise küsimuses säilib erimeel

16. märts 2004, 13:50

Tallinna Linnahalli maa-ala tulevikunägemuse eilsel tutvustusõhtul jäid osalised halli lammutamise küsimuses endiselt eri meelele.

Maa-ala osta sooviv AS Manutent esitles Rootsi ja Taani arhitektuuribüroo nägemused Linnahalli piirkonna tuleviku kohta, mõlema projekti peaeesmärk on linna avamine merele, mistõttu pole selles kohta Linnahallile.

'Kohtumisel osalenud arhitektid jäid endiselt seisukohale, et halli lammutada ei saa, sest see on arhitektuurimälestis,' ütles Manutendi juhatuse esimes Märt Vooglaid.

Tema sõnul ei suutnud halli säilitamise pooldajad sisuliselt vastata küsimusele, kelle jaoks on vaja ehitist, mille renoveerimine maksab sadu miljoneid kroone ja mille ülalpidamiseks kulub kümneid miljoneid aastas.

'Jõudsin taas veendumusele, et meie vastarinnal pole Linnahalli säilitamiseks muid argumente kui argumendid argumendi pärast,' märkis Vooglaid. 'Lisaks küsiti, kas ma tahan jääda linna ajalukku lõhkujana, kugi tegelikult tegelen ma ju hoopis loomisega, mis peaks olema linna töö.'

Vooglaid kinnitas, et uuringute kohaselt oleks linnas kontserditurgu vaid Saku suurhallile ja renoveeritavale Sakala keskusele. 'Siiski üritati mulle eile selgitada, kui atraktiivne on Linnahall kontserdipaigana,' tähendas Vooglaid.

Manutendi juht rõhutas, et kuigi eilsel kohtumisel midagi ei otsustatud, peab linn oma seisukoha aprili jooksul välja ütlema. Kui Manutent oma tahtmist ei saa, loobub ta Linnahalli maa-ala ostmisest.

Eilsel kohtumisel osalesid ka Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja Manutendi omanik Urmas Sõõrumaa. Millest mehed omavahelisel kohtumisel vestlesid, keeldus Sõõrumaa Äripäevale avalikustamast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing