Politsei ei leidnud Andres Bergmanni tema Tartu kodust

30. märts 2004, 17:03

Lõuna prefektuuri politseipatrullil ei õnnetunud täna pärastlõunal Andres Bergmanni vahistada, sest Bergmann ei viibinud Tartus Jaama tänavas asuvas eramus.

?Kuna kohtumääruses on Bergmanni teiseks elukohaks märgitud üks Tallinna aadress, siis palusime oma kolleegidel Põhja prefektuurist otsida Bergmanni Tallinna aadressilt,? rääkis Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kadri Palta.

Palta lisas, et kui politsei ei suuda Bergmanni tabada kummaltki märgitud aadressilt, siis paluvad nad kohtul kuulutada Bergmann tagaotsitavaks.
Tartu maakohus andis täna kell 14 välja määruse võtta Andres Bergmann viivitamatult vahi alla.

Bergmanni vahistamist nõudis eilsel kohtuistungil prokurör Kaire Hänilane. Prokurör tõi aluseks tõsiasja, et miljonikroonise kautsjoni vastu vabaduses viibiv Bergmann käis ilma kohtu loata 24.-27. märtsini Saksamaal ning rikkus elukohast mittelahkumise keeldu.

Nagu selgus tänasest kohtumäärusest, on Bergmann keelust hoolimata paari aasta jooksul ületanud riigipiiri kokku neljal korral. Piirivalve andmeil viibis Bergmann 2002. aasta oktoobris paar päeva Londonis, tänavu 17. jaanuaril ületas riigipiiri kahel korral ning märtsis võtttis ette Saksamaa-reisi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing