Inno Tähismaa • 30. märts 2004 kell 8:28

Viljavargus: Kapo uurimine ei toeta Reissaare versiooni

Kaitsepolitsei uurimine ei toeta Rakvere viljahoidla juhi Tõnu Reissaare täna Päevalehes avaldatud versiooni riigivilja kadumisest.

?Igaüks valib omale kaitse ise,? kommenteeris täna Päevalehes edastatud vilja kadumise versiooni Kaitsepolitsei komissar Henno Kuurmann, ?Kaitsepolitsei uurimise tulemustega see ei kattu.?

Kuurmann ei avalikustanud uurimise huvides Kaitsepolitsei käsutuses olevat infot vilja kadumise kohta. Ta lisas, et Kaitsepolitseist pole läinud välja infot vilja kadumise versioonide kohta.

Tänases päevalehes selgitab ASi Rakvere Viljasalv juhatuse liige ja osanik Tõnu Reissaar, kuidas vili läks paberil Rakverest Lätti ja tuli siis Eestisse tagasi, kus ta maha müüdi. Reissaar ütleb, et oli ettevõttes kõigest labori juhataja ning ei teadnud kadumisest midagi.

Reissaarelt polnud võimalik täna kommentaari saada. ?Ma olen tilgutite all,? ütles ta mõni hetk tagasi hädise häälega. Ta ei olnud võimeline täna enam kommentaare andma. Veel aasta aega tagasi oli Reissaar koos presidendiga kaasas riigivisiidil Luksemburgi, kus ta otsis Rakvere viljasalvest pärit viljale uusi turge Lääne-Euroopas.

Täna peaks Kaitsepolitsei tegema uurimise kohta vahearuande põllumajandusminister Tiit Tammsaarele.

Hetkel kuum