7. aprill 2004 kell 8:02

Saksamaa keskpanga presidendi ümber on puhkenud skandaal

Saksmaa keskpanga presidendi Welteke ümber on puhkenud skandaal, kirjutab Bild Zeitung.

Bloomberg kirjutab lehele viidates, et Welteke mitu päeva kestnud puhkuse eest maksis üks Austria pank. Puhkus järgnes Viini ooperimaja aastaballi külastamisele, ütlesid Saksa keskpanga töötajad.

Bundesbank ja Frankfurdi prokurör uurivad juba Welteke käitumist, kuna Dresdner Bank AG maksis Welteke ja tema pere eest 7661 eurose (ligi 120 tuhande kroonise) hotelliarve. Tookord (2002. aastal) tähistati Berliinis euro pangatähtede ja müntide turuletoomist. Bundesbanka nõukogu koguneb täna hindama, kas Welteke rikkus külalislahkuse reegleid.

350 000 eurot (5,5 mln krooni) aastas teeniv kekspanga juht Welteke rääkis alles eile kolleegidele oma puhkusest Austrias.

Bild kirjutas, et Dresdner Bank jättis esialgselt Welteke ööbimise eest tasumise küsimuse lahtiseks, kuid Welteke nõustus osaleda üritusel vaid siis, kui pank katab kõik kulud.

Welteke ütles läinud öösel saksa telekanalis ARD, et ta ei näe veel põhjust, miks ta peaks tagasi astuma. Ta lubas respekteerida uurimist ja seejärel ?endalt küsida, kas uurimise tulemuseks on midagi sellist, mistõttu mina ja mu pere saab edasi elada, ilma et ma peaks lahkuma oma töökohast ja ametist.?

Hetkel kuum