Ülo Toomsalu • 8. aprill 2004 kell 6:01

PM: Seadusekava keelab baarides suitsetada

Restoranidest ja baaridest kaovad suitsetajate ja mittesuitsetajate lauad, kui teostub valitsuse plaan avalikes toidukohtades suitsetamine täiesti ära keelata.

Täna valitsuses tõenäoliselt heakskiidu saava uue tubakaseaduse eelnõu kohaselt ei tohi tuleva aasta 1. maist toitlustusasutuse teenindussaalides suitsetada, kirjutab Postimees.

Suitsu võib teha üksnes selleks eraldatud suitsetamisruumis. Seal ei või kliente aga teenindada. Toidukohtades võib suitsetada ka õues asuval hooajalisel laiendusel.

Uus tubakaseadus, mis keelab suitsetamise lisaks toitlustusasutustele veel paljudes avalikes kohtades, oli valitsuses eelmisel nädalal juba korra arutusel. Pärast seda on sotsiaalministeerium suitsetamiskeelde ja -piiranguid valitsuse liikmete ettepanekul tublisti rangemaks teinud.

Sotsiaalminister Marko Pomerants rõhutas eile, et seaduse eesmärk pole restoraniomanike ja suitsetajate kimbutamine, vaid mittesuitsetajate tervise kaitsmine ja suitsetajate hulga vähendamine. Eestis on praegu umbes 350 000 igapäevast suitsetajat.

Ehkki riigieelarvesse laekub tubakaaktsiisist sadu miljoneid kroone, on suitsetamisest põhjustatud kahjusumma ka tagasihoidlike arvestuste järgi vähemalt kaks korda suurem.

Hetkel kuum