Ministeerium sõlmib avaliku liiniveo lepingu Sõru-Triigi liinil

15. aprill 2004, 12:56

Täna allkirjastab minister Meelis Atonen avaliku liiniveo lepingu reisiparvlaevadega Sõru ?Triigi liinil.

Leping allkirjastatakse firmaga Tiandra Shipping Limited, mida esindab juhatuse liige Margus Mugu, teatas majandusministeerium.

Lepingu alusel võtab vedaja ehk Tiandra Shiping Limited endale Sõru-Triigi paralaevaliinil sõitjateveo avaliku teenindamise kohustuse kuni 31.12.2011. Lepinguperioodil on riigi poolt makstava sihtotstarbelise toetuse summa ilma käibemaksuta 28 280 000 krooni ning lepingu alusel teostab vedaja kokku 19 914 reisi. Keskmine reiside arv aastas on seega 2766 ja kuus 230 reisi.

?Kuna riigi poolt vedajale makstava toetus on mahukas ning tegemist on avaliku teenuse osutamisega, peab riik oluliseks firma omanikeringi avalikustamist,? sõnas minister Meelis Atonen. ?On oluline, et kodanikel on informatsioon ja selgus selle kohta, kellele riik oma eelarvest dotatsiooni maksab,? lisas Atonen.

?Kahjuks ei ole firma esindajad soovinud ise ausalt ja avameeliselt ettevõtte omanikeringi tutvustada,? nentis Atonen.

?Riigi esindajana pean lepingu allkirjastamisel vajalikuks kinnitada, et meile on teada firma Tiandra Shipping Limited seotus tänase Sõru-Triigi liini operaatori AS Saaremaa Laevakompanii omanikeringiga. Selle kohta on andnud kinnituse taustauuring, samuti on seda suuliselt tunnistanud AS Saaremaa Laevakompanii omanik,? nentis Atonen.

Minister Meelis Atoneni sõnul on sõlmitava lepingu tingimused tänasega võrreldes riigile oluliselt soodsamad ning sisulisi probleeme seoses omanikega riik ei näe. ?Kõikidel ettevõtjatel on seaduslik õigus teenust osutuda, olulisteks tingimusteks on kvaliteetne teenindus ja soodne hind,? jätkas Atonen.

?Sõlmitav leping on tänastest tingimustest riigile paremad. Sõru-Triigi liinil hakkab alates 1.oktoobrist sõitma reisiparvlaev mahutavusega vähemalt 150 liinimeetrit sõidukeid ja sooja reisijatesalongiga vähemalt 100 reisijale. Praegu sõitev Vardo mahutab 85 liinimeetrit sõidukeid ja 50 reisijat. Reisi keskmiseks kestvuseks Triigi-Sõru liinil koos sildumiste ja laadimise-lossimisega saab olema 60 minutit,? sõnas Atonen.

Tiandra Shipping Limited pakkumine tunnistati parimaks Sõru-Triigi reisiparvlaevaliini avaliku liiniveo riigihanke konkursil. Firma poolt soovitud dotatsioonisumma oli oluliselt väiksem kui teistel pakkujatel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing