EPL: Riik loobub plaanist kolida kunstiakadeemia Patareisse

20. aprill 2004, 08:00

Rahandusministeeriumis ettevalmistusjärgus olev eelnõu nurjab lõplikult Eesti kunstiakadeemia kolimise Patarei vanglasse.

Kuidas lahendatakse akadeemia ruumipuudus, pole seni selge. Praegu kasutab Patarei vanglat justiitsministeerium ning hoones asub vanglate haigla, kus veel mõne aja eest oli sadakond haiget.

Kuna kunstiakadeemia on valitsusele andnud järjekindlalt mõista, et uut maja vajatakse märksa kiiremini, kui riik suudaks renoveerida Patarei vangla endised hooned, siis ongi rahandusministeerium loobumas kunstiakadeemia kolimisest Patareisse, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kunstiakadeemia rektori Ando Keskküla sõnul loodeti esialgu, et Patarei vabaneb 2003. aasta detsembris, pärast seda oleks Riigi Kinnisvara AS saanud alustada vajalike ettevalmistustega. ?Nüüd on selgunud, et hoone ei vabane veel paari järgmise aasta jooksul, nüüd on siis ka valitsus loobumas sellest Patareisse kolimise ideest,? rääkis Keskküla. Kunstiakadeemia rektor avaldas eile arvamust, et tegelikult on valitsusel hoopiski soov panna Patarei hoonekompleks müüki.

?See on kurb, kui avalikku linnaruumi hakatakse rahaks tegema. Arvan, et nii linn, riik kui ka meie võidaksime vaid siis, kui Patareis hakkab kunstiakadeemia asuma,? lisas Keskküla.

Rahandusministeeriumi avalike suhete juhi Annika Loigu sõnul pole ministeerium arutanud Patarei müümist. ?Valitsusele on esitatud kehtiva korralduse muutmiseks ettepanek, mille sisuks on see, et Patareisse ei koli kunstiakadeemia,? kinnitas Loigu.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing