Majandusministeerium hakkab teavitama EL riikide sisenormidest

22. aprill 2004, 12:13

Valitsus määras Euroopa Liidu riikide tehnilistest normidest teavitamise eest vastuvakas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi.

Eesmärgiks on soodustada teistes ühenduse liikmesmaades valmistatud toodete müüki ja tarnimist keelustavate või piiravate siseriiklike meetmete läbipaistvust.

Eelnõu eesmärk on harmoneerida Euroopa Parlamendi ja nõukogu otsus, millega kehtestatakse informatsiooni vahetamise kord selliste siseriiklike meetmete suhtes, millega kaldutakse kõrvale ühenduse territooriumil kaupade vaba liikumise põhimõttest.

Üldistatult on määruse eesmärgiks ühisturu toimimise tagamine, andes vahendi potentsiaalsete probleemide kindlakstegemiseks võimalikult kiiresti.

Määrusega nimetatakse teabevahetust koordineerivaks asutuseks Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. Määruse rakendamine täiendavaid kulusid kaasa ei too.

Määrusest tulenevate ülesannete täitmiseks on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonnas juba olemas vajalik ametikoht, seega ei ole tarvis riigieelarvest lisavahendeid taotleda. Määrus jõustub 1. mail 2004. aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing