PM: Tallinna eelarve ripub linnahalli müügi küljes

29. aprill 2004, 08:03

Tallinna finantsdirektor Ahti Kallaste tunnistas eile, et pealinna rahamurede leevendumine sõltub otseselt linnahalli müügist.

«Kui linnahalli müügist laekub lähiajal 150 miljonit krooni, on vähemalt sügiseni rahu majas,» ütles Kallaste eile pärast kinnisvara müügi eest vastutava abilinnapea Aivar Pärna tagasiastumise teadet. «Aga kui linnahalli mai lõpuks, juuni alguseks müüdud ei saa, tuleb teha negatiivne lisaeelarve või külmutada investeeringud.»

Sisult samalaadse hoiatuskirja saatis Tallinna finantsriskide juhtimise komisjoni nimel linnapea Edgar Savisaarele juba tänavu 24. märtsil komisjoni esimees, Savisaare erakonnakaaslasest abilinnapea Toomas Vitsut, kirjutab Postimees.

Seni avalikkuse eest varjatud märgukirjas teatas Vitsut Savisaarele, et linnal võivad aasta esimesel poolel tekkida tõsised likviidsusprobleemid.

«Esimesi selgeid märke võib oodata juba aprillis, mistõttu finantsteenistus on sunnitud sel kuul piirama väljamakseid,» kirjutas ta.

Abilinnapea tegi linnapeale ettepaneku kaaluda kas investeeringute külmutamist 250?330 miljoni krooni ulatuses või samas mahus negatiivse lisaeelarve koostamist, kui linnavara müügist lähiajal lisaraha ei laeku.

Hoolimata finantsriskide juhtimise komisjoni karmist tõest teatas Edgar Savisaar Raepressi vahendusel avalikkusele korduvalt, et väide, nagu oleks Tallinn finantskriisis, ei tugine arvudele ega kainele mõistusele, vaid pahatahtlikule fantaasiale.

«Tallinnast on finantskriis niisama kaugel kui viimsepäeva laupäev!» kinnitas Savisaar veel ligi kuu aega pärast Vitsuti märgukirja, kuid jättis mainimata, kui lähedal on tema hinnangul viimsepäeva laupäev.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing