Keskkonnainvesteeringute Keskus laenab 150 mln kr keskkonnaprojektidele

03. mai 2004, 09:16

Tänasest avas Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) uue krediidiliini, kavandades laenata 150 mln krooni keskkonnaprojektide arendamiseks.

Pikaajalisi keskkonnalaene hakatakse väljastama alates maikuust ning seda on võimalik taotleda omavalitsustel ja äriühingutel, teatas KIK.

KIKi pikaajalised keskkonnalaenud on mõeldud suurte keskkonnakaitseliste projektide arendamiseks nagu veemajandus, jäätmekäitlus, taastuvenergeetika ning teised keskkonda säästa ja taastada aitavad projektid.

KIKist on võimalik taotleda kuni 20 aastaks keskkonnalaenu ühele projektile kuni 15 miljonit krooni. KIKi finantsjuhi Marge Pettai sõnul on laen mõeldud keskkonda säästvate või parendavate projektide läbiviimiseks: ?Sobivateks projektideks on näiteks investeeringud puhtama tootmisprotsessi juurutamiseks, rohelise energia tootmine, energiasääst, materjalide taaskasutus jne.?

Ettevõttel on võimalik taotleda laenu ka üle 15 miljoni krooni kuni 20 aastaks. ?Nimetatud laenude taotlemise eelduseks on aga põhjalike keskkonnaauditite olemasolu nii ettevõtte enda kui ka arendatava projekti kohta,? ütles Marge Pettai.

Lähtuvalt keskkonnaprojektide spetsiifilisusest teostab KIKi finantsüksus igale projektile keskkonna- ja finantsanalüüsi. Kuna keskkonnainvesteeringute tasuvusaeg on pikem kui tavaliste äriprojektide puhul, nõuab keskkonnaprojektide finantseerimine tasuvusajale vastavat laenupikkust.

Laenutaotlus tuleb esitada KIKi finantsüksusele ning selle läbivaatamine võtab aega 1-3 kuud sõltuvalt projekti keerukusest.

SA Keskkonnainvesteeringute Keskus on juhtiv keskkonnaabi ja -investeeringute suunaja ning keskkonnaprojektide arendaja. KIK suunab keskkonnakasutusest laekuva raha keskkonnaprojektide arendamisse, täidab Euroopa Liidu eelstruktuurfondi ISPA keskkonnaprojektide rakendusagentuuri ülesandeid ning korraldab Eesti riigi poolt välispankadelt võetud keskkonnalaenude edasilaenamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing