Gea Velthut-Sokka • 17. mai 2004 kell 8:12

Briti kinnisvarafirma investeerib Eestisse sadu miljoneid kroone

Briti kinnisvarainvesteeringute firma In House Group tütarettevõte In House Capital OÜ plaanib lähiaastatel investeerida Eestisse sadu miljoneid kroone.

Üle Euroopa kinnisvarainvesteeringutega tegelev In House Group sisenes läbi tütarfirma Eesti turule 14 kuud tagasi, mil hakati otsima äri- ja korterhooneid, mida renoveerida ja siis maha müüa. Tähelepanu pööratakse peamiselt Tallinnale ja Pärnule.

'Suurbritannia turg on aeglustunud ja seega otsime uusi kiiresti arenevaid kinnisvaraturgusid,' ütles In House Croupi omanik Marcus Cassidy tänasel pressikonverentsil. 'Meie tegemistesse võib investeerida igaüks, nii eraisik kui fond.'

Cassidy sõnul on ettevõttel juba esimesed arendusobjektid välja vaadatud nii Tallinnas kui Pärnus.

'Kavatseme Eestisse tegutsema jääda pikaks ajaks,' kinnitas ta.

In House Capital OÜ on Eesti-Suurbritannia ühisettevõte, mille üheks osanikuks on britt Marcus Cassidy ja teiseks eestlane Kaido Katalsepp. Ettevõte vahendab Eestissse kinnisvarainvesteeringuid nii Euroopa Liidust kui Venemaalt.

Marcus Cassidy on Suurbritannias Manchesteris tegutseva kinnisvaragrupi In Houde Group LTD ainuomanik, omades pikaajalist kogemust Euroopa Liidu kinnisvaraturul. Seoses Euroopa Liidu laienemisega suunab In House Group suure osa investeeringutest uutesse Euroopa Liidu riikidesse, teiste seas läbi In House Capital OÜ ka Eestisse.

Hetkel kuum