Endine Hansapanga osakonna direktor saab karistuse

19. mai 2004, 11:37

Hansapanga endine väliskaubanduse finantseerimise osakonna direktor Mait Koldits saab tagatiseta laenu varjamise eest karistuse.

Põhja Ringkonnaprokurör Ilona Litvinova saatis täna kohtusse kriminaalasja, milles sõlmis lihtmenetluse kokkuleppe Hansapanga endise väliskaubanduse finantseerimise osakonna direktor Mait Kolditsaga.

Mait Koldits varjas alates 1990ndate keskpaigast kuni 2000. aasta suveni tagatiseta laenu ning esitas valeinformatsiooni panga laenukomiteele. Kokku tekitas ta pangale kahju üle 82 miljoni krooni.

Kui Tallinna Linnakohus kinnitab lihtmenetluse kokkuleppe, saab Mait Koldits karistuseks kaks aastat vangistust, kuid seda ei pöörata täitmisele kui ta ei pane kaheaastase katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu.

Ringkonnaprokurör Ilona Litvinova ütles, et karistuse määramisel arvestas ta sellega, et isik on varem karistamata. ?Samuti ei tuvastatud eeluurimise käigus, et ta sai sellest kuriteost isiklikku kasu. See vähendab ta süüd ja seetõttu loobus ka Hansapank tema vastu tsiviilhagi esitamisest.?


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing