Raul Puusepp siirdus kindlustusärist kaubandusse

Marika Tomberg 20. mai 2004, 00:00

Milline oli Teie esimene töökoht pärast Tartu Ülikooli rakendusmatemaatiku eriala lõpetamist?
Riigiettevõte Eesti Post, olin Tartu kontoris projektijuht.

Kuidas sattusite praegusele ametikohale?
Mingis mõttes hakkas töö ennast kindlustuse valdkonnas ammendama, kui uue aastaringiga tuli lahendada neidsamu asju, mida eelmisel ja üleeelmiselgi aastal. Seega olin avatud pakkumistele.

Lihtsalt tuli üks telefonikõne toonaselt juhatuse esimehelt Toomas Tamsarelt, siis me kohtusime ja asi sobis.

Milline oli Teie esimene töökoht juhina?
Esimene töökoht juhina oligi Leks Kindlustuses, kus alustasin kümne alluvaga, ning kui sealt lahkusin, oli mul alluvaid umbes sadakond.

Kas Teil on juhina ka eeskujusid?
On mitmeid, kelle puhul mõni külg on mulle eeskujuks. Näiteks Toomas Tamsar, tema tasakaalukus, ratsionaalsus ning tasakaalustatus inimeste juhtimisel; praeguse minu alluva Urmas Pastaruse suur kompetentsus, töövõime ning kiire mõtlemine; Andres Liinat kui särav isiksus ja visionäär.

Millised isiksuseomadused toetavad Teid juhina?
Arvan, et ma suhteliselt palju hoolin inimestest, rohkem, kui see tavapärane oleks. Ma püüan inimestele mitte liiga teha, ent võin töötaja ka päevapealt vallandada, kui vaja.

Kus Te olete end juhina koolitanud või pärineb kogemus põhiliselt praktilisest tööst?
Praktilisest tööst. Minu eesmärk ei ole kunagi olnud näidata suurel hulgal läbitud kursusi või kõrgeid koole. Ma ei pea seda puuduseks. Kui keegi tuleb minu juurde tööle, siis see, et tal pole CVs kõlavaid koolitusi ette näidata, veel ei tähenda midagi.

Kas olete teinud ka valesid otsuseid?
Muidugi olen. Ma olen inimestes eksinud, mõned korrad ikka täiesti tõsiselt eksinud ja kõvasti pettunud.

Kas Teil on oma praeguses töös kasu matemaatiku haridusest?
Otseselt pole ma küll ühtegi teoreemi kasutanud, aga sealt on pärit minu ratsionaalne maailmapilt ja mõtlemine. Väga paljud asjad on siiski taandatavad mingisugustele prognoosidele, arvutustele ja ennustustele.

Millise tööstiiliga juht Te olete?
Mulle ei meeldi tegelikult minna juba päris valmis asja juhtima, et hakata midagi hoidma või peensusteni lihvima. Samas pole ma ka selline käivitaja, kes läheb tühja koha peale või teeb kõik olemasoleva ümber. Ma pole selline tüüp, kes tuleb ja lammutab kõik lahti ning siis hakkab jälle osadest kokku panema. Ma küll ei karda muutusi teha ega ka ise muutuda. Pigem olen tasakaalukam arendaja.

Milles Te end praegu täiendate?
Ma ikka veel püüan aru saada kaubandusest. Kolm ja pool aastat on juba parajalt pikk aeg küll, aga ma ei saa ennast kuidagi veel kaubanduses tipp-tegijaks pidada.

Põhiliseks kanaliks on muidugi raamatute lugemine ja suhtlemine nendega, kes on kompetentsemad.

Kas Teie jaoks on valdkonna vahetamine pluss või miinus või on see eelkõige väga hea väljakutse?
See on huvitav. Ma tegelikult arvan, et on väga palju inimesi, väga palju juhte, kes suudavad töötada absoluutselt igas valdkonnas ? moetööstusest keemiatehaseni.

Mis Teil aitab suure pinge ja stressiga toime tulla?
Perekond, sport, raamatud ja loodus, kuigi sinna ma jõuan viimasel ajal väga vähe. Tartu Toome Rotary klubis osalen ka, kuid viimasel ajal passiivselt.

Kas Te omate ka aktsiaid ja suuremaid varasid?
Praeguse seisuga mitte.

Millised on Tallinna Kaubamaja uued suunad?
Praegu on Kaubamajas väga huvitav ajajärk ning me oleme tõsiselt muutumas.

Uus Tallinna Kaubamaja on peaaegu valmis, 15. juuliks avame veel uue Kodumaailma. Tartusse hakkasime uut kaubamaja ehitama.

Kuidas läheb Teie hinnangul praegu kaubandusel tervikuna?
Ei praegu ega lähiajal mingit õnne õue peale ei saabu. Konkurents on tihe, turule paisatud pakkumine on turu ostuvõimest tüki maad eespool. Kellegi plaanid sellises konkurentsis ei täitu. Ma ei arva, et läheb lihtsamaks.

  • Ülle Tiits, If Eesti kindlustus, Tartu regiooni juht, endine alluv:
    Raul Puusepp võttis mind tööle Leks Kindlustusse, ta töötas siis Leksi Tartu filiaali juhina.

Töötasime Rauliga koos 4?5 aastat. Kui oli vaja karmimat sõna öelda, siis ta sai ka sellega hakkama.

Meil sujus koostöö hästi ja Raul oli hea ülemus. Teda iseloomustas see, et ta oli mõistev ja arusaav ning temaga oli hea koos töötada.

Võib öelda, et ta sai kõigi töötajatega normaalselt ja hästi läbi. Inimesed aktsepteerisid teda juhina. Inimesena oli ta mõista püüdev ning tema juurde võis alati minna nii heas kui halvas.

Me lahkusime firmast ühel ajal ja temale pakuti siis kõigepealt minu praegust ametikohta, kuid ta otsustas siiski Tartu Kaubamaja kasuks.

  • Toomas Tamsar, Pärnu Konverentsid, endine ülemus:
    Raul Puusepp on igati lugupidamist vääriv inimene. Intelligentne, tõsine, töökas. Lisaks on tal omadus, mis vähemasti tänasel töökohal on hädavajalik ? väga suur paindlikkus ja oskus aktsepteerida seda, mida muuta pole võimalik.

Inimesena on ta rahulik ja mõnus kamraad. Esmapilgul ehk pisut kuiv, aga lähemal tutvumisel näed selli, kes teab ka elu lõbusamat poolt. Raul on väga hooliv, teistest rääkides tunned ära hea ja ausa inimese.

Omal ajal oli tema palkamine Tartu Kaubamaja juhiks paras tegemine ? tal oli samal ajal kõrval veel teine pakkumine ja selle otsuse tegemine ei tulnud tal kergelt. Tore, et ta siiski niipidi otsustas.

  • Raul Kastan, Fakto Grupi juhatuse esimees, endine ülemus:
    Inimesena on Raul Puusepp küllaltki tagasihoidlik ning eriti esiplaanile ei soovi pürgida.

Endise Leks Kindlustuse juhina võin öelda, et Raul Puusepp oli Lõuna-Eesti regiooni eesotsas väga tugev administreerija ja delegeerija. Oma rakendusvaldkonnas oli tal väga tugev haardeala.

Juhina oli Raul igas mõttes meeskonnainimene. Tema meeskond mõistis seda hästi ja nii kõik liikusid, vahel isegi jooksid eesmärgi suunas. Tol ajal oli Lõuna-Eestis kindlustuse valdkonnas väga tugev konkurents ning meie alustasime nullist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing