Ülo Toomsalu • 2. juuni 2004 kell 6:06

EPL: Rapla Dairy asemel jätkab Raplas tootmist Estmilk

Pankrotistunud Rapla Dairy omanik Hansa Liising leidis ettevõttele operaatorfirma OÜ Estmilk Production, kes alustas 1. mail piima- ja lõssipulbri tootmist.

Täna saabub ettevõttesse saksa pensionäridest tippspetsialistide ühingu Senior Experten Service (SES) nõustaja-ekspert. Tema ülesanne on leida tootmiskulude vähendamise võimalusi ja suurendada piimapulbri sortimenti, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Meie eesmärk on jätkata toodangu väljastamist ja laiendada sortimenti. Enne investeeringute tegemist tootmise laiendamisse korraldame uuringud,? ütles OÜ Estmilk Productioni juhatuse liige Aleksander Päriste.

Päriste sõnul kutsusid nad nõustama saksa tippspetsialisti, et vähendada tootmiskulusid, suurendada tootlikkust ja võimaluse korral laiendada sortimenti. Tahetakse koolitada ka keskastme spetsialiste ? meistreid ja meistriabilisi. Täna toodetakse ettevõttes piima- ja lõssipulbrit.

?Meile on tähtis, et toomine Raplas jätkub,? ütles Hansa Liising Eesti arendusosakonna juhataja Tarmo Kärsna.

Ametlikult on Hansa Liising pankrotistunud Rapla Dairy sisseseade omanik, kes on sõlminud Estmilk Productioniga tootmise jätkamiseks lepingu.

Hetkel kuum