3. juuni 2004 kell 11:57

Levira ja CiTV edastavad Vanalinnapäevadelt mobiilseid otseülekandeid

Levira ja CiTV edastavad 4. - 6. juunil otseülekanded Tallinna Vanalinnapäevade performance art etendustelt, kasutades mobiilset raadiosidet.

Etendused edastatakse otseülekandes täisdigitaalse mobiilse raadiolingi (DENG - Digital Electronic News Gathering) vahendusel Tallinna Teletorni, kust need Levira digi-TV vahendusel jõuavad CiTV kanali kaudu live"ina vaatajateni, teatas Levira. Etendused on jälgitavad ka digi-TV kaudu Tallinna 45. kanalil.

Digitaalne elektrooniline uudiste kogumine on video ja helisignaalide edastamise võimalus mobiilse saatejaama, nt telekaamera, ning fikseeritud vastuvõtupunkti vahel.

Seda lahendust saab kasutada kas digitaalse uudistelingi või mobiilse kaameramehe teenusena.

Esimesel juhul on saatejaamaks stuudiobuss ning vastuvõtja asub näiteks Tallinna Teletornis. Nii on võimalik teletorniga otsenähtavuse korral edastada audio-videosignaali reaalajas viiekümne kuni seitsmekümne kilomeetri kauguselt. Selline lahendus sobib kasutamiseks otseülekannete tegemiseks spordivõistlustelt, kontsertidelt, rahvakogunemistelt ja muudelt üritustelt.

Teisel juhul on saatejaamaks spetsiaalse seadmega varustatud telekaamera, mis tänu kasutatavale tehnoloogiale saab kaablivabalt ringi liikuda ja vahetada võttekohti. Seda lahendust on võimalik kasutada vastuvõtupunktist kuni kolme kilomeetri raadiuses.

Neljapäeval algavate Vanalinnapäevade raames toimuva perfomance ajal testib Levira digitaalse uudistelingi teenust esmakordselt Eestis. Ülekantavate etenduste toimumispaigaks on kino Heliose õu, Scene de Jardin, aadressil Viru 2. Esinevad tantsu, elava video ja elava elektroonilise muusikaga tegelevad trupid Eestist, Saksamaalt ja Prantsusmaalt. Etenduste kava leiate aadressil <#www.vlp.ee=http://www.vlp.ee>.

Hetkel kuum