Äripäev • 11. juuni 2004 kell 13:10

Datel tutvustab IT-lahendusi Ungaris

Microsofti kutsel tutvustab Datel täna Budapestis toimuval infotehnoloogiakonverentsil Eesti riigile loodud IT-süsteeme, teatas ettevõte.

Euroopa Regionaalse Infoühiskonna Assotsiatsiooni ERISA ja Infoühiskonna Innovaatiliste Tegevuste Võrgustiku aastakonverentsil tutvustab AS Datel ainsa Eestit esindava IT-firmana Microsofti kutsel Eestis loodud unikaalseid, riigile mõeldud infosüsteeme.

AS-i Datel juhatuse liige Villem Alango ütles, et konverentsil valitseb Eestis välja töötatud lahenduste vastu suur huvi. ?On selge, et eelarvamustevabalt tegutsedes on loodud Eestis midagi unikaalset ja tõeliselt väärtuslikku, mis pälvib ka teistes riikides suurt huvi,? märkis Alango. Tema sõnul aitab sellele kaasa sünergia, mida näitasid Eestis üles riik, eraettevõtted ja kolmas sektor.

Microsoft kutsus Dateli Ungarisse selleks, et demonstreerida uusi lahendusi kõigile liituvatele maadele, kus ollakse silmitsi Eestiga sarnastes probleemides.

AS Datel on Eesti juhtivaid infotehnoloogiafirmasid, mille peamiseks tegevusvaldkonnaks on suuremahuliste infosüsteemide ja andmebaaside ehitamine. 14 tegevusaasta jooksul on AS Datel välja töötanud mitmete Eesti Vabariigi põhiregistrite tarkvara, sealhulgas maainfosüsteemi ja ehitisregistri, arendanud välja kodanikuportaali, veebipõhiseid avalikke teenused jpm.

AS Datel konsolideeritud käive 2003. a oli 113 mln krooni.

Hetkel kuum