Ülo Toomsalu • 15. juuni 2004 kell 5:57

PM: Viimsisse tuleb Eesti kalleim kool

Vana koolimaja erafirmalt ostmisest loobunud Viimsi vald tahab alustada uue, Eesti seni kalleima koolihoone ehitust Randvere tee äärse pankranniku alla.

Aatriumi läbikumav klaaskatus, katusel veesoojenduse tarbeks päikest püüdvad salvestid ja madalamate korruste lael haljendav murukamar ? kõik see peaks juba 2007. aastal kuuluma 1200 Viimsi lapse argipäeva, kirjutas Postimees.

Möödunud aastal Viimsi keskkoolihoone projekteerija leidmiseks toimunud arhitektuurivõistluse võidutöö «Päikeseratas» edasiarendus arhitektuuribüroolt Agabus, Endjärv Truverk Arhitektid OÜ toob aga muudki Eesti koolides tavapäratut.

Hoone keskmeks saavad läbi kahe korruse kõrguv aatrium ja aula, mida jätkavad söögipaik ning selle kohal olev iseõppimise keskus ? raamatukogu. Need koos hoone tagaosas asuva spordisaali ja ujulaga antakse ka avalikku kasutusse, nii et tundidejärgsel ajal saab seal korraldada teatrietendusi, kontserte ja spordivõistlusi või lihtsalt tervist kosutada.

Arhitekt Illimar Truverki sõnul oli ta enda ning teiste arhitektide, Raul Järgi, Priit Penti ja Eero Endjärve soov maksimaalselt ära kasutada päikesevalgust, kavandades klassiruumid nii, et võimalikult suur osa põhjamaiselt napist valgusest siiski kinni püüda.

Samad arhitektid said hulga kogemusi seni Eesti kalleima, umbes 120 miljonit krooni maksma läinud Tallinna 21. kooli renoveerimistööga.

Viimsi vallavanem Enn Sau ütles, et esialgsetel arvutustel läheb kool maksma natuke üle 160 miljoni krooni, mida vald tasub 15 aasta vältel liisingumaksetena. Ehitust saab alustada tänavu septembris, kui ehitusluba on vormistatud.

Hetkel kuum