15. juuni 2004 kell 16:02

Tarbijakaitse keelab Matvere osalemise viinareklaamis

Tarbijakaitseamet otsustas, et Marko Matvere, Dan Põldroos ja Jan Uuspõld ei tohi alkoholireklaamis esineda, kirjutas Eesti Päevaleht Online.

Näitleja ja laulja Marko Matvere ei tohi esineda Saaremaa viina reklaamis, otsustas tarbijakaitseamet, samal põhjusel koristatakse eetrist ka Dan Põldroosi ginireklaam ja Jan Uuspõllu Saku Originaali klipid.

Tarbijakaitseameti teatel ei tohi vastavalt reklaamiseadusele kange ja lahja alkohoolse joogi reklaamis kasutada viiteid või pildimaterjali filmi-, televisiooni-, popmuusika-, meelelahutus-, spordi- või teiste avaliku elu tegelaste kohta, teatas Delfi.

Matvere näol on tegemist meelelahutustegelasega ning seetõttu on tema kasutamine alkoholi reklaamis keelatud. Sama kehtib ka Põldroosi kasutamise kohta alkohoolse joogi (Gin Long Drink Energy) reklaamis. Antud reklaam on tarbijakaitseametis juba ka menetluses.

?Samuti menetlesime Jan Uuspõlluga Saku õlle reklaami,? ütles tarbijakaitseameti pressiesindaja Kristiina Vaksmaa. ?Antud menetlus on tänaseks juba lõppenud ning Jan Uuspõldu antud reklaamis enam ei näidata.?

Hetkel kuum