Tartumaa liinivedude riigihange osutus suunatuks

Liis Kängsepp 28. juuni 2004, 12:42

Riigihangete amet andis õiguse ASle Harjumaa Liinid, kes pidas Tartu maavalitsuse riigihanget ühistranspordi liinide teenindamiseks suunatud pakkumiseks.

Riigihangete amet rahuldas Harjumaa Liinide kaebuse ja ameti otsuse kohaselt peab Tartu maavalitsus viima pakkumise dokumendid vastavusse õigusaktidega ehk kõrvaldama põhjendamatud kitsendused.

Mais Tartu maavalitsuse poolt välja kuulutatud riigihanke konkurss avalike liinivedude teenindamiseks Tartu maakonna bussiliinidel 2014 aasta lõpuni nõudis pakkujalt vastamist tingimustele, mille täitmine on jõukohane vaid ühele äriühingule - ASile Tarbus, kes teenindas varem Tartu maakonnaliine.

Riigihanke pakkumisdokumendid olid koostatud sääraselt, et konkursil saanuks osaleda vaid Tartu maakonnaliinide senine teenindaja. Tartu maavalitsus üritas konkursile lisada rahvusvahelist mõõdet väitega, et konkursiteade on avaldatud Euroopa Ühenduse ametlikes väljaannetes ja osaleda võivad Euroopa Liidu ettevõtted.

Paraku ei pidanud see väide vett, sest pakkujalt nõuti vastamist Eesti ühistranspordiseadusele. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi veondus- ja liiklustalituse juhataja Priit Vene vastus riigihangete ameti järelepärimisele kinnitas aga, et välismaised ettevõtted ei saa taotleda ühistranspordi luba. Ühistranspordiseaduse kohaselt peab ühistransporditeenuse osutamiseks luba taotlev ettevõte olema kantud Eesti registritesse.

Riigihangete amet leidis, et riigihangeteseadusele vastavate kvalifitseerimistingimuste seadmisel peab Tartu maavalitsus arvestama, et tingimus ei piiraks põhjendamatult konkurentsi, see tähendab hanke kvalifitseerimistingimuste seadmise eesmärgiks ei saa olla kõikide teiste pakkujate, peale ühe, välistamine pakkumismenetlusest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing