29. juuni 2004 kell 11:19

Jahimehed võivad järgmisel jahihooajal lasta 115 ilvest ja 34 karu

Kahe Eesti suurkiskja ilvese ja karu küttimismahtudeks määrati järgmiseks jahihooajaks vastavalt 115 ja 34 isendit, teatas keskkonnaministeerium.

Arvestades kiskjate asurkondade arvukust ja juurdekasvu, ei vähenda ilvese ja karu lubatud koguses küttimine nende populatsioonide soodsat seisundit ega põhjusta arvukuse langust.

Küttimislimiidid on jaotatud maakondade kaupa. Ilvese limiidid jagatakse piirkonniti jahimaa kasutajate vahel. Karu tohib alates sellest aastast küttida vaid kahjustuspiirkondades kahjustuste vältimise eesmärgil ning karu küttimiseks tuleb esitada kohalikule keskkonnateenistusele põhjendatud avaldus. Küttimismahtudest annavad jahimeestele teada kohalikud keskkonnateenistused.

Suurima küttimislimiidiga ilvese jahihooaeg algab 1. detsembril ja kestab kuni 28. veebruarini. Karul hetkel jahiaega ei ole, kuid jahieeskirjade muudatuse eelnõu järgi kestab see 1. augustist kuni 31. oktoobrini. Kolmanda Eesti suurkiskja hundi jahihooaja kestvus muutub. Alates järgmisest aastast on see 1. jaanuarist kuni 31. märtsini, varem sai hunti küttima hakata juba esimesest augustist. Seetõttu määratakse hundi küttimislimiit järgmiseks hooajaks aasta lõpus.

Hetkel kuum