Ülo Toomsalu • 1. juuli 2004 kell 7:09

PM: Tallinnas kaob tuleval nädalal öine alkoholimüük

Tallinna linnavolikogu kiitis peamiselt Keskerakonna liikmete toel eile heaks rea uusi alkoholimüügi piiranguid.

Keeld müüa alkoholi öösel kella 23-8 hakkab kehtima juba järgmise nädala kolmapäevast, kirjutas Postimees.

Linnavõim soovib uute piirangutega raskendada alkoholi kättesaadavust ja seeläbi piirata alkoholi tarbimist. Uued piirangud räsivad eelkõige väikepoode, sest lisaks öisele müügikeelule hakkab tuleva aasta 15. aprillist kehtima nõue, et alla 75ruutmeetrise üldpinnaga poed ei või enam müüa kanget alkoholi.

Praegu kehtiva korra kohaselt ei tohi kanget alkoholi müüa poed, mille üldpind ehk kogu kaupluse pind on alla 50 ruutmeetri.

«See, et öine müügikeeld ja ruutmeetrite piirang aitaks parandada korda linnas, on utoopiline mõte,» lausus Postimehele mitmete väikeste alkoholipoodide omanikfirma OÜ Vegeliuse juhataja ning hiljuti enam kui sadat pealinna alkoholikauplust ühendava liidu loonud Naum Muhhin.

«Vastupidi, probleeme tuleb juurde, sest palju inimesi jääb töötuks ning öösel hakatakse massiliselt salaja viina müüma,» arutles Muhhin.

Kui praegu on kanget alkoholi müüvaid poode pealinnas ligi 500, siis karmistuv ruutmeetrite nõue ähvardab kange alkoholi viia ligi sajast poest. Muhhini sõnul on nii kange alkoholiga kauplemine kui ka öine müük paljudele väikepoodidele ülioluline ja aitab neil elus püsida.

Muhhin lausus, et esialgsel hinnangul võib uute piirangute tulemusel töötuks jääda ligi tuhatkond inimest, kellest suur osa on Lasnamäe ja Kopli venekeelne elanikkond.

24 tundi avatud ja alkoholi müüvaid bensiinijaamasid pidava Statolili jaemüügi juht Helle Kirs ütles, et firma uusi piiranguid ei toeta.

«Raske on uskuda, et alkohoolse joogi jaemüügi keelamine ajavahemikul 23-8 oleks tõhus meede alkoholismiga võitlemisel või avaliku korra tagamisel,» lausus Kirs.

Hetkel kuum