Silva Männik • 14. juuli 2004 kell 9:18

Augustis algavad Paikuse Jäätmekäitluskeskuse ehitustööd

OÜ Paikuse Jäätmekäitluskeskus sõlmib täna Keskkonnainvesteeringute Keskuses Paikuse jäätmekeskuse rajamise lepingu.

Keskuse projekteerimise ja ehitamise lepingu mahuks on 106,6 miljonit krooni. Jäätmekäitluskeskuse rajamiseks kulub kokku 115 miljonit krooni. Töödega plaanitakse alustada augustis ning uus regionaalne jäätmekäitluskeskus peaks valmima 2005. aasta lõpuks.

?Uus keskus võimaldab viia jäätmekäitluse Pärnumaal ja selle lähiümbruse omavalitsustes vastavusse EL-i normidele,? märkis Keskuse juhataja Teet Kurs. Ta lisas, et projekt hõlmab uue prügila ehitamist Põlendmaale, jäätmete sorteerimiskeskuse rajamist Pärnusse ning vastava infrastruktuuri rajamist nende tegevuste arendamiseks. ?Põlendmaale ehitatavasse administratiivhoonesse nähakse ette ka õppe- ja seminariruum koos vajaliku tehnikaga, et võimaldada spetsialistidele keskkonna- ja jäätmekäitlusalast koolitusvõimalust,? seletas Kurs.

Uue jäätmekäitluskeskuse valmimisel lõpetab tegevuse Pärnu vana prügila, mis ei vasta keskkonnanõuetele. Uue jäätmekäitluskeskuse rajamisega alustatakse ka ettevalmistustöödega vana prügila sulgemiseks. Sulgemistöödeks kuulutatakse hanked välja 2005. aastal.

Keskuse rajamist rahastab 63% ulatuses EL ühtekuuluvusfond. Veerandi rahadest finantseerib Keskkonnainvesteeringute Keskus ja veidi üle kümnendiku investeerib OÜ Paikuse Jäätmekäitluskeskus.

Hetkel kuum