Raudteeinspektsioon ja keskkonnaministeerium võivad struktuurifondide raha jagada

29. juuli 2004, 11:16

Rahandusministeerium andis nii raudteeinspektsioonile kui keskkonnaministeeriumile akrediteeringu Euroopa Liidu struktuurifondide rakendamiseks.

Akrediteering on aluseks Euroopa Liidu toetuste suunamiseks transpordi ja keskkonna infrastruktuuri edendamiseks.

Rahandusminister allkirjastas täna akrediteeringud, millega tunnistati EL struktuurifondide rakendusüksuse raudteeinspektsiooni ning rakendusasutuse keskkonnaministeeriumi juhtimis- ja kontrollsüsteemide nõuetelevastavust.

Akrediteeringu andmine on eelduseks Eesti riikliku arengukava (RAK) meetmete 4.1 ?Transpordi infrastruktuuri arendamine? raudtee sektoris ja 4.2 ?Keskkonna infrastruktuuri arendamine? rakendamise alustamisele.

RAKi meetme 4.1 raames kavandatakse rekonstrueerida ja kaasajastada reisirongiliiklusega seotud infrastruktuuri nagu raudteelõigud, jaamahooned, perroonid ning ennetada raudteega seotud keskkonnaprobleeme. Investeeringute eesmärgiks on keskkonna olukorra ja liiklusohutuse paranemine transpordisektoris.

Keskkonna infrastruktuuri arendamise meetme 4.2 raames antakse toetust veekogude seisundi tervendamiseks ja taastamiseks, taastuvate energiaallikate kasutuselevõtuks, jäätmekäitluseks, investeeringuteks bioloogilise ja maastikulise mitmekesisuse taastamiseks.

Transpordi infrastruktuuri arendamise meetme raames jagatakse aastatel 2004-2006 toetusi kokku umbes 557 miljoni krooni ulatuses, millest Euroopa Regionaalarengu Fondi toetus moodustab ligikaudu 418 miljonit krooni.

Keskkonna sektori arendamiseks suunatakse kõnealusel perioodil ligi 200 miljonit krooni, millest Euroopa Regionaalarengu Fondist tuleb toetusi 150 miljoni krooni mahus.

Lisainformatsioon EL struktuurifondide ja Eesti riikliku arengukava meetmete <#kohta=http://www.struktuurifondid.ee>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing