Esimesel müüginädalal müüdi Ryanairi lendudele Riiast enam kui 8000 piletit

Inno Tähismaa 10. august 2004, 12:17

Esimesel müüginädalal müüdi Riiast väljuvatele Ryanairi lendudele enam kui 8000 piletiti, kirjutab CNN.

?See on olnud meie Riia lennu jaoks väga julgustav nädal, kuna broneeringud on jaotunud peaaegu võrdselt kõigi kolme suuna vahel,? ütles Ryanairi põhjamaade piirkonna manager Lotta Lidquist-Brosjo.

Odavlennukompanii teatas läinud kuul, et hakkab alates 31. oktoobrist lendama Riiast Londonisse, Franfurti ja Tamperesse. Ryanairi tarbeks langetas Läti valitsus lennujaamamakse, et arendada turismi ja muuta Riia lennujaam piirkondlikuks keskuseks. Tegemist on Ryanairi esimese katsega kümne uue Euroopa Liidu liikmesriigi seas.

Iirimaal Dublinis baseeruv Ryanair Holdings PLC kehtestas Riiast järgmised ühe suuna piletihinnad: Tampere $6,06 (77 krooni), London $7,35 (94 krooni) ja Frankfurt $9,71 (124 krooni). Hinnad on märgatavalt madalamad kui teiste kompaniide praegused hinnad. Hinnad ei sisalda makse ja muid tasusid, mis kokku moodustavad umbes $30 (382 krooni) ühe suuna eest.

Seni oli selgusetu, kes on rohkem huvitatud Ryanairi lendudest, kas odavaid reise ihalevad lätlased või reisijad Lääne-Euroopast, kes tahavad tutvuda uute Euroopa Liidu riikidega. Lindquist-Brosjo ei öelnud kompanii poliitikale tuginedes, kas esimesed broneeringud olid tehtud Riiast lahkumiseks või sinna saabumiseks.

Ryanairi juht Michael O"Leary ütles läinud kuul Riias, et kompanii loodab müüa Riia lendudele esimesel aastal 300 000 piletit.

Ryanairi tulek Läti turule pole seni oluliselt mõjutanud riigi suurima lennufirma airBalticu tegevust, ütles AirBalticu pressiesindaja Vija Dzerve. Tema sõnul on airBalticu broneeringud novembriks ja detsembriks tavapärasel tasemel. Kompanii vedas tänavu juulis kaks korda enam reisijaid kui möödunud aastal samal ajal.

?AirBaltic valmistus juba tükk aega tagasi Ryanairi-suguste odavlennufirmadega konkureerimiseks ja on oma plaanid vastavalt sellele seadnud,? lisas Dzerve.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing