Res Publica:Tallinn suurendab läbipaistmatust

14. september 2004, 12:42

Res Publica mõistab karmilt hukka linnavalitsuse plaani koondada kogu kinnisvara majandamine Tallinna Elamumajandusametisse.

Praegu Tallinnas kehtiv koalitsioonileping näeb ette linnaosavalitsuste õiguste ja kohustuste suurendamise. Linnavalitsuse praegune plaan koondada linnavara majandamine ühte kesksesse ametisse kannab vastupidist eesmärki ning vähendab oluliselt linnavaraga toimuva läbipaistvust ja selgust, seisab Res Publica pressiteates.

Tallinna Volikogu Res Publica fraktsiooni esimehe Kaupo Reede sõnul vähendaks homseks ettevalmistatud linnavalitsuse otsuse vastuvõtmine oluliselt volikogu kontrolli linna varaga toimuva üle.

'Diagnostikakeskuse müük oli hea näide Tallinna linnavalitsuse 'avatud ja erapooletust' asjaajamisest. Kui kogu linna vara koondada ühte kohta, siis esiteks vähendab see linnaosavalitsuste iseseisvust ja teiseks loob piiramatuid võimalusi uuteks loovateks kombinatsioonideks. Korruptsioonioht suureneb ja linnale oluliste kultuuri- ja haridusobjektide saatuse üle otsustamine liigub kabinetivaikusse,' ütles Kaupo Reede.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing